9-річному хлопчикові зі Львівщини пересадили нирку від посмертного донора

6 грудня здійснили пересадку нирку 9-річному Олегові Дудку із Самбора. Шість років родина чекала, що з’явиться донор і хлопчикові можна буде пересадити нирку. Донором став 13-річний хлопчик з Одещини, який помер через інсульт.

17.12.2024
9-річному хлопчикові зі Львівщини пересадили нирку від посмертного донора
Фото: Суспільне

Як повідомляє “Суспільне”, донором для маленького пацієнта став 13-річний хлопчик з Одещини, який помер через інсульт.

Через вроджену ваду сечовивідних шляхів у Олежика зі Львівщини була ниркова недостатність. Спочатку хлопчика лікували медикаментами, а з трьох років його перевели на нирокозамісну терапію — діаліз.

“Дитина почала хворіти через місяць після народження. І в три роки його підключили на перитонеальний діаліз. Протягом шести років ми чекали на пересадку нирки. Ми вдома проводили діаліз — нам видали спеціальний апарат — циклер — і ми кожну ніч Олега підключали до цього апарата на 12 годин. Він очищав організм від токсинів і усього шкідливого, тому що нирки не виконували свою функцію”, — розповіла мама пацієнта Галина Дудко.

Після шести років очікування Олегові провели пересадку нирки від посмертного донора.

Трансплантацію провели у Західноукраїнському спеціалізованому центрі. Операція тривала близько трьох годин. Важливо було вчасно доставити орган, адже донор був з Одеси.

“Нирка має бути трансплантована до 24 годин від моменту забору. Її промивають спеціальними розчинами, поміщають в консервант і в холоді, в спеціальних умовах перевозять”, — говорить дитячий хірург Андрій Кузик.

“Ми висловлюємо співчуття і велику вдячність батькам, які дали свою згоду, щоби провести трансплантацію для нашого сина”, — мовила Галина Дудко.

16 грудня Олега виписали додому. На період реабілітації хлопчик буде навчатися вдома, дотримуватися дієти і навідуватись до лікарні на огляди.

Коментарі

12:41
Історія 23-річного добровольця, який став командиром взводу безпілотників на передовій
Взимку 2023 року 23-річний комп’ютерний інженер Сергій із Рівненщини твердо вирішив – з власної ініціативи вступити на військову службу. І так колишній програміст став очима артилерійської бригади: спостерігає за військовою технікою російських окупантів з допомогою безпілотних авіаційних комплексів та допомагає підрозділам гармашів її ефективно знищувати. На даний момент молодший лейтенант уже став командиром взводу безпілотних авіаційних комплексів 44 Окремої артилерійської бригади імені гетьмана Данила Апостола Оперативного командування “Захід” Сухопутних військ Збройних Сил України.
18:35
Переможцем тендеру буде «несподівано», але знову ОНУР?
Якщо не садиш дерева, то не ремонтуєш дороги у Львові.
13:18
Суд відпустив під заставу 90 тисяч гривень скандального львівського забудовника Андрія Кучму
Компанія ТОВ «Гарнобуд» Андрія Кучми фігурує в численних судових позовах.
20:51
Страх і ненависть до ТЦК: чому українці не люблять цю структуру?
Нещодавні неадекватні заяви й дописи нардепа Гончаренка спричинили нову хвилю дискусій щодо ТЦК. І якщо одні зауважують, що робота цієї структури — головне джерело поповнення лав українського війська, то інші наголошують на "свавіллі", "бусифікації" та порушенні прав людини. Проте не все так просто, як би нам хотілось. Бо ж ТЦК — це також частина Збройних сил України, а нехаяти власних військових у час, коли вам загрожує ворог — дуже небезпечно. То де взялась ненависть до ТЦК, хто у цьому винен і якою є роль "простих українців"? Давайте з'ясуємо.