70% українців вважають, що Зеленський має залишатися президентом до кінця воєнного стану

56% опитаних схвалюють діяльність Володимира Зеленського на посаді президента і 69% виявляють до нього нейтрально-позитивне ставлення.

18.06.2024
70% українців вважають, що Зеленський має залишатися президентом до кінця воєнного стану

Як свідчать результати опитування, проведеного Київським міжнародним інститутом соціології (КМІС), 70% опитаних українців погодилися з тим, що Володимир Зеленський має залишатися президентом України до кінця воєнного стану.

Не згодні з цим твердженням 22% респондентів.

Залежно від регіону проживання рівень згоди з цим коливається від 65 до 74%. «Тобто переважна більшість українців не піддають сумніву легітимність президента», — відзначають соціологи.

Крім того, 56% опитаних схвалюють діяльність Володимира Зеленського на посаді президента. Скоріше або повністю не схвалюють його діяльності 37%. Соціологи відзначають, що показник схвалення дій президента порівняно з вереснем 2023 року впав на 20%, проте залишається на високому рівні.

Респондентів також просили відповісти, яке з восьми слів / словосполучень краще описує їхнє ставлення до президента. Частка тих, хто ставиться до Зеленського із захопленням, упала з 33% у липні 2022 року до 8% зараз, але загалом 69% опитаних виявили нейтрально-позитивне ставлення до нього.

Водночас більшість українців (58%) згодні з твердженням, що українська влада не повинна йти на компроміси в переговорах, а Україна має продовжувати боротьбу, скільки буде потрібно. При цьому 65% вважають, що результати можливих перемовин з Росією мають бути винесені на референдум.

Опитування провів Київський міжнародний інститут соціології в рамках проєкту «Mobilise». протягом 26 травня — 1 червня. Методом телефонних інтерв’ю були опитані 2011 дорослих мешканців підконтрольних уряду України територій.

Коментарі

12:41
Історія 23-річного добровольця, який став командиром взводу безпілотників на передовій
Взимку 2023 року 23-річний комп’ютерний інженер Сергій із Рівненщини твердо вирішив – з власної ініціативи вступити на військову службу. І так колишній програміст став очима артилерійської бригади: спостерігає за військовою технікою російських окупантів з допомогою безпілотних авіаційних комплексів та допомагає підрозділам гармашів її ефективно знищувати. На даний момент молодший лейтенант уже став командиром взводу безпілотних авіаційних комплексів 44 Окремої артилерійської бригади імені гетьмана Данила Апостола Оперативного командування “Захід” Сухопутних військ Збройних Сил України.
18:35
Переможцем тендеру буде «несподівано», але знову ОНУР?
Якщо не садиш дерева, то не ремонтуєш дороги у Львові.
13:18
Суд відпустив під заставу 90 тисяч гривень скандального львівського забудовника Андрія Кучму
Компанія ТОВ «Гарнобуд» Андрія Кучми фігурує в численних судових позовах.
20:51
Страх і ненависть до ТЦК: чому українці не люблять цю структуру?
Нещодавні неадекватні заяви й дописи нардепа Гончаренка спричинили нову хвилю дискусій щодо ТЦК. І якщо одні зауважують, що робота цієї структури — головне джерело поповнення лав українського війська, то інші наголошують на "свавіллі", "бусифікації" та порушенні прав людини. Проте не все так просто, як би нам хотілось. Бо ж ТЦК — це також частина Збройних сил України, а нехаяти власних військових у час, коли вам загрожує ворог — дуже небезпечно. То де взялась ненависть до ТЦК, хто у цьому винен і якою є роль "простих українців"? Давайте з'ясуємо.