48-річного мешканця Львівщини госпіталізували до лікарні з підозрою на правець

Чоловікові на ногу наступив кінь і травмував її. Вже наступного дня у пацієнта з’явилися симптоми інфекції.

06.11.2024
48-річного мешканця Львівщини госпіталізували до лікарні з підозрою на правець

Про це повідомляє Львівський обласний центр контролю та профілактики хвороб.

Мешканець Львівщини звернувся по медичну допомогу 1 листопада через травму стопи. На неї наступив кінь. Вже наступного дня у пацієнта з’явилися характерні симптоми правця – спазм м’язів обличчя, зокрема, жувальних м’язів; судоми, важкість дихання та загальна слабкість.

“Пацієнтові надається весь комплекс необхідної допомоги. У зв’язку з погіршенням стану розпочато штучну вентиляцію легень. Варто наголосити, що дані про попередню вакцинацію проти правця встановити не вдалося”, — йдеться у повідомленні.

Від початку року на Львівщині підтвердили два випадки правця — у 12-річної дівчинки та 10-річного хлопчика. Після лікування обоє одужали, їх вже виписали зі стаціонару. Була ще одна підозра на правець у 29-річної жінки, але в подальшому була спростована.

Проти дифтерії та правця вакцинацію мають отримувати не лише діти у 2, 4, 6, 18 місяців, а потім у 6 та 16 років, але й дорослі, при чому кожні 10 років. Щеплення можна отримати безкоштовно. За додатковою інформацією варто звернутися до свого сімейного лікаря.

У випадку травми необхідно також відвідати лікарню. Окрім обробки рани, медики допоможуть вирішити питання екстреної профілактики правця.

Коментарі

12:41
Історія 23-річного добровольця, який став командиром взводу безпілотників на передовій
Взимку 2023 року 23-річний комп’ютерний інженер Сергій із Рівненщини твердо вирішив – з власної ініціативи вступити на військову службу. І так колишній програміст став очима артилерійської бригади: спостерігає за військовою технікою російських окупантів з допомогою безпілотних авіаційних комплексів та допомагає підрозділам гармашів її ефективно знищувати. На даний момент молодший лейтенант уже став командиром взводу безпілотних авіаційних комплексів 44 Окремої артилерійської бригади імені гетьмана Данила Апостола Оперативного командування “Захід” Сухопутних військ Збройних Сил України.
18:35
Переможцем тендеру буде «несподівано», але знову ОНУР?
Якщо не садиш дерева, то не ремонтуєш дороги у Львові.
13:18
Суд відпустив під заставу 90 тисяч гривень скандального львівського забудовника Андрія Кучму
Компанія ТОВ «Гарнобуд» Андрія Кучми фігурує в численних судових позовах.
20:51
Страх і ненависть до ТЦК: чому українці не люблять цю структуру?
Нещодавні неадекватні заяви й дописи нардепа Гончаренка спричинили нову хвилю дискусій щодо ТЦК. І якщо одні зауважують, що робота цієї структури — головне джерело поповнення лав українського війська, то інші наголошують на "свавіллі", "бусифікації" та порушенні прав людини. Проте не все так просто, як би нам хотілось. Бо ж ТЦК — це також частина Збройних сил України, а нехаяти власних військових у час, коли вам загрожує ворог — дуже небезпечно. То де взялась ненависть до ТЦК, хто у цьому винен і якою є роль "простих українців"? Давайте з'ясуємо.