27 військових зі Львівщини втретє вирушили на Святу гору Афон

16 липня у Львові стартувала третя паломницька поїздка до святих місць на горі Афон для українських військовослужбовців та ветеранів російсько-української війни.

17.07.2025
27 військових зі Львівщини втретє вирушили на Святу гору Афон

Про це повідомляє пресслужба Львівської ОВА.

Ініціативу реалізовують в межах проєкту «Духовна перемога», яка має на меті підтримку захисників через духовне й емоційне відновлення. Цього разу у подорож вирушили 27 захисників зі Львівщини.

«Це третя паломницька місія в межах ініціативи «Духовна перемога». Дотепер у паломницькій місії вже взяли участь 70 наших оборонців. Це ті люди, які пройшли найважчі випробування повномасштабною війною, і ті, кому це паломництво справді потрібне. Для багатьох з них це перша можливість зупинитися й побути зі собою. Без війни навколо. Без зброї в руках. Без тиску. З красою і спокоєм природи, з молитвою, з духовними наставниками, психологами та оздоровчою фізичною активністю», — зазначив начальник Львівської ОВА Максим Козицький.

Очільник області подякував організаторам та благодійникам, а також духовенству, які супроводжують паломників.

«Цене туристична поїздка. Це – частина великої роботи для підтримки наших оборонців. Наша мета – охопити максимум людей, яким ми завдячуємо тим, що маємо державу. Щиро бажаю нашим захисникам наповнитися вірою під час цієї подорожі. Вірою в Бога і вірою у себе. Бо де є віра – нема сумніву. Низький уклін кожному з вас», – додав очільник області.

Паломництво організував Благодійний фонд Ореста і Христини Кавецьких «KAVA» за підтримки Львівської обласної державної адміністрації. Партнерами ініціативи виступили Золочівська районна рада, БФ Сім’ї Доскіч, Сергій Бадяк, БП «Пташки Перемоги», Офіс Воїна та Офіс Шахтаря.

Проєкт «Духовна перемога» стартував у листопаді 2024 року. Перша поїздка для українських воїнів на Афон відбулася у листопаді минулого року, друга – в лютому 2025-го.

У програмі подорожі: щоденні молитви, спілкування з монахами Святої гори, духовні бесіди та зустрічі з психологами. Усе – заради того, щоб відновити сили після пережитого і повернути воїнів до мирного життя з новою внутрішньою опорою.

Свята гора Афон – місце духовної сили на північно-східному узбережжі Греції, яке вже понад тисячу років дарує людям спокій, віру і зцілення.

Коментарі

12:41
Історія 23-річного добровольця, який став командиром взводу безпілотників на передовій
Взимку 2023 року 23-річний комп’ютерний інженер Сергій із Рівненщини твердо вирішив – з власної ініціативи вступити на військову службу. І так колишній програміст став очима артилерійської бригади: спостерігає за військовою технікою російських окупантів з допомогою безпілотних авіаційних комплексів та допомагає підрозділам гармашів її ефективно знищувати. На даний момент молодший лейтенант уже став командиром взводу безпілотних авіаційних комплексів 44 Окремої артилерійської бригади імені гетьмана Данила Апостола Оперативного командування “Захід” Сухопутних військ Збройних Сил України.
18:35
Переможцем тендеру буде «несподівано», але знову ОНУР?
Якщо не садиш дерева, то не ремонтуєш дороги у Львові.
13:18
Суд відпустив під заставу 90 тисяч гривень скандального львівського забудовника Андрія Кучму
Компанія ТОВ «Гарнобуд» Андрія Кучми фігурує в численних судових позовах.
20:51
Страх і ненависть до ТЦК: чому українці не люблять цю структуру?
Нещодавні неадекватні заяви й дописи нардепа Гончаренка спричинили нову хвилю дискусій щодо ТЦК. І якщо одні зауважують, що робота цієї структури — головне джерело поповнення лав українського війська, то інші наголошують на "свавіллі", "бусифікації" та порушенні прав людини. Проте не все так просто, як би нам хотілось. Бо ж ТЦК — це також частина Збройних сил України, а нехаяти власних військових у час, коли вам загрожує ворог — дуже небезпечно. То де взялась ненависть до ТЦК, хто у цьому винен і якою є роль "простих українців"? Давайте з'ясуємо.