25 захисників зі Львівщини вдруге вирушили на Святу гору Афон

12 лютого українські воїни здійснили паломництво зі Львова до Святої гори Афон, що є духовним центром ще з 10-го століття.

12.02.2025
25 захисників зі Львівщини вдруге вирушили на Святу гору Афон

Про це повідомляє Фонд “Кава”.

“Проєкт «Духовна перемога» фонду «КАВА» Ореста Кавецького та Львівської ОВА — це не просто паломництво, а міст із пекла до світла”, – йдеться у повідомленні.

«Це шлях, де душі вчаться дихати знову», — каже організатор, проводжаючи групу.

Воїни відвідають монастир Пантократор, Есфігмен, помоляться до чудотворної ікони «Достойно є», до мощей апостола Андрія. Особливе значення має Іллінський скит, збудований козаками — місце, де кров предків нагадує: «Ви — частина великої історії».

«Афон зцілює, немов тепла вода термальних джерел, — розповідає Орест Кавецький. — Після першої поїздки воїни поверталися оновленими». Христина Кавецька додає: «Нехай ця свята земля загоїть ваші рани. Ви — наша гордість!»

Програма включає духовні бесіди, спілкування з психологами та відпочинок у термальних джерелах Арідеї.

«Мета — не реабілітація, а відродження, — підкреслюють організатори. — Віра — наш найгостріший меч».

У повідомленні додали, що, коли автобус зникає в імлі, розумієш: це не прощання, а початок. Бо кожен крок на Афоні — крок до оновленого себе. До життя, де надія завжди перемагає.

Нагадаємо, цьогоріч у січні Reuters зробило репортаж про поранених захисників зі Львівщини, які духовно відновлюються на горі Афон.

Проєкт реалізується за підтримки благодійного фонду “КАВА”, Львівської обласної військової адміністрації, Сергія Бадяка та БФ «Сім’ї Доскіч».

Коментарі

12:41
Історія 23-річного добровольця, який став командиром взводу безпілотників на передовій
Взимку 2023 року 23-річний комп’ютерний інженер Сергій із Рівненщини твердо вирішив – з власної ініціативи вступити на військову службу. І так колишній програміст став очима артилерійської бригади: спостерігає за військовою технікою російських окупантів з допомогою безпілотних авіаційних комплексів та допомагає підрозділам гармашів її ефективно знищувати. На даний момент молодший лейтенант уже став командиром взводу безпілотних авіаційних комплексів 44 Окремої артилерійської бригади імені гетьмана Данила Апостола Оперативного командування “Захід” Сухопутних військ Збройних Сил України.
18:35
Переможцем тендеру буде «несподівано», але знову ОНУР?
Якщо не садиш дерева, то не ремонтуєш дороги у Львові.
13:18
Суд відпустив під заставу 90 тисяч гривень скандального львівського забудовника Андрія Кучму
Компанія ТОВ «Гарнобуд» Андрія Кучми фігурує в численних судових позовах.
20:51
Страх і ненависть до ТЦК: чому українці не люблять цю структуру?
Нещодавні неадекватні заяви й дописи нардепа Гончаренка спричинили нову хвилю дискусій щодо ТЦК. І якщо одні зауважують, що робота цієї структури — головне джерело поповнення лав українського війська, то інші наголошують на "свавіллі", "бусифікації" та порушенні прав людини. Проте не все так просто, як би нам хотілось. Бо ж ТЦК — це також частина Збройних сил України, а нехаяти власних військових у час, коли вам загрожує ворог — дуже небезпечно. То де взялась ненависть до ТЦК, хто у цьому винен і якою є роль "простих українців"? Давайте з'ясуємо.