14-річну дівчину вдруге госпіталізували до львівської лікарні після куріння вейпу

Марія (ім’я змінене) поступила до львівського “ОХМАТДИТу” зі скаргами на задишку та утруднене дихання. Дівчина розповіла, що напередодні курила вейп.

08.11.2024
14-річну дівчину вдруге госпіталізували до львівської лікарні після куріння вейпу

Про це повідомляє Центр дитячої медицини. Лікарня “Охматдит”.

У місцевій лікарні Львівської області, за місцем проживання, дівчині надали першу допомогу та госпіталізували до Львова.

Медики з’ясували, що дівчина має алергію, яка викликає таку важку реакцію після куріння вейпу.

“Без зовнішніх подразників, тобто куріння електронних сигарет, такої реакції могло б і не бути. Однак на фоні куріння у неї дуже швидко розвиваються ознаки дихальної недостатності,” – пояснила алерголог Руслана Проць.

Торік дівчина вже перебувала у лікарні також після куріння вейпу. Тоді Марія була у набагато важчому стані, з вираженою дихальною недостатністю, що потребувала кисневої терапії.

“Ми пояснили дівчині та її батькам, що куріння електронних сигарет є небезпечним для здоров’я. У випадку Марії їй категорично треба відмовитись від вейпу. На жаль, після виписки дівчина продовжила це робити, хоча запевняє нас, що рідко. Проте динаміка її стану свідчить, що це трапляється таки часто,” – зазначили медики.

Дівчині провели бронхоспастичну терапію та виписали додому у задовільному стані. Проте ще тривалий період Марія має приймати протизапальну та базисну кортикостероїдну терапії.

Медики наголошують, що куріння – це серйозна загроза для дихальної системи і може стати причиною незворотних проблем. Воно може викликати серйозні захворювання, зокрема бронхіальну астму, хронічне ураження легень та загострення алергій. Особливо небезпечно це для дітей та підлітків, чий організм ще розвивається і є більш чутливим до шкідливих впливів.

Коментарі

12:41
Історія 23-річного добровольця, який став командиром взводу безпілотників на передовій
Взимку 2023 року 23-річний комп’ютерний інженер Сергій із Рівненщини твердо вирішив – з власної ініціативи вступити на військову службу. І так колишній програміст став очима артилерійської бригади: спостерігає за військовою технікою російських окупантів з допомогою безпілотних авіаційних комплексів та допомагає підрозділам гармашів її ефективно знищувати. На даний момент молодший лейтенант уже став командиром взводу безпілотних авіаційних комплексів 44 Окремої артилерійської бригади імені гетьмана Данила Апостола Оперативного командування “Захід” Сухопутних військ Збройних Сил України.
18:35
Переможцем тендеру буде «несподівано», але знову ОНУР?
Якщо не садиш дерева, то не ремонтуєш дороги у Львові.
13:18
Суд відпустив під заставу 90 тисяч гривень скандального львівського забудовника Андрія Кучму
Компанія ТОВ «Гарнобуд» Андрія Кучми фігурує в численних судових позовах.
20:51
Страх і ненависть до ТЦК: чому українці не люблять цю структуру?
Нещодавні неадекватні заяви й дописи нардепа Гончаренка спричинили нову хвилю дискусій щодо ТЦК. І якщо одні зауважують, що робота цієї структури — головне джерело поповнення лав українського війська, то інші наголошують на "свавіллі", "бусифікації" та порушенні прав людини. Проте не все так просто, як би нам хотілось. Бо ж ТЦК — це також частина Збройних сил України, а нехаяти власних військових у час, коли вам загрожує ворог — дуже небезпечно. То де взялась ненависть до ТЦК, хто у цьому винен і якою є роль "простих українців"? Давайте з'ясуємо.