103-тя окрема бригада тероборони зі Львівщини відзначила сьому річницю з дня створення

У Соборі Святого Юра відбулись урочистості з нагоди сьомої річниці з дня створення 103-ї окремої бригади територіальної оборони імені митрополита Андрея Шептицького.

27.06.2025
103-тя окрема бригада тероборони зі Львівщини відзначила сьому річницю з дня створення

Як повідомляє пресслужба Львівської ОВА, захід розпочали з хвилини мовчання. Опісля настоятель собору о. Роман Кравчик провів чин посвяти почесного прапора бригади.

Начальник Львівської ОВА відзначив бійців бригади. Окрім цього, в межах заходу військовослужбовці, ветерани, представники влади та духовенства погасили марку на честь бригади.

«Вручив стяг оборонцям у день створення цього військового формування. Дуже символічно, що бригада, яка має імʼя митрополита, і виборює нашу сучасну історію, отримала благословення почесного прапора в Соборі Святого Юра, адже з цієї святині понад 120 років тому, коли, як і тепер, були часи випробувань, загроз та війни, до нашого народу звертався духовний покровитель бригади – митрополит Андрей Шептицький. Свій бойовий стяг бригада заслужила ще у 2022 році – після важких боїв на Донеччині, звільнення Діброви, Озерного, Ямполя. А нині здобула ще один – прапор духовного захисту! Дорогі воїни, щиро вітаю з річницею. Нехай цей прапор і леви на ваших шевронах щодня нагадують: ви – гордість Львівщини, її сила і незламність.Ми памʼятаємо про кожного, хто не повернувся. Нам важливо, щоб ті, хто на передовій, дійсно відчували, що область їх підтримує. На потреби вашої бригади з обласного бюджету вже скерували понад 83 мільйони гривень. Продовжуємо», – зауважив очільник Львівщини.

Довідково:

Сили територіальної оборони ведуть свою історію з 2014 року, коли у складі Сухопутних військ існували батальйони територіальної оборони. У 2018 році розпочався процес формування бригад територіальної оборони за відповідними зонами територіальної оборони. За кожною областю закріплювалася бригада.

27 червня 2018 року на Львівщині була створена 103-тя бригада тероборони, яку очолив підполковник Микола Андрощук. Проте по-справжньому 103-тя бригада територіальної оборони почала розгортатися з 1 січня 2022 року, коли на підставі Закону України «Про основи національного спротиву» територіальна оборона була виділена із Сухопутних військ в окремий рід сил.

На емблемі бригади зображений галицький лев жовтого кольору під зубцями фортечних мурів жовтого кольору на синьому тлі, який є символом військових традицій Галицько-Волинського князівства.

У січні 2022 року бригаду очолив досвідчений командир підполковник Валерій Курко, який у 2014-2015 роках командував одним із батальйонів 80-ї тоді ще окремої аеромобільної бригади високомобільних десантних військ під час оборони Донецького аеропорту. До бригади долучилися люди різні за віком, статтю та досвідом, які представляли різні професії. А вже 24 лютого 2022 року фермери, бізнесмени, журналісти, будівельники, програмісти взяли до рук зброю та стали на захист України.

У березні 2022 року особовий складу бригади приступив до виконання бойових завдань у зоні відповідальності ОСУВ «Хортиця», а вже за місяць бригада зайняла смугу оборони протяжністю до 30 км вздовж річки Сіверський Донець. В результаті Харківського контрнаступу підрозділами бригади було звільненими населені пункти Озерне, Діброва, Ямпіль Донецької області.

Наприкінці вересня 2022 року у Києві бригада отримала бойовий прапор. На початку 2024 року комбригом 103-ї бригади призначили полковника Ігоря Бондаренка.

Згодом підрозділи бригади перемістили в населені пункти Сумської області, де особовий склад узявся до виконання завдань з охорони та оборони державного кордону. Від початку курської операції особовий склад бригади брав активну участь у наступальних діях на території противника.

У серпні 2024 року з нагоди Дня Незалежності України бригада отримала почесне найменування імені митрополита Андрея Шептицького. 14 травня 2025 року рішенням Головнокомандувача Збройних Сил України, бригада отримала повну геральдичну систему шевронів батальйонів бригади з доданням гасла «HONOR ET PATRIA» (що з латинської означає «Честь і Батьківщина»).

Коментарі

12:41
Історія 23-річного добровольця, який став командиром взводу безпілотників на передовій
Взимку 2023 року 23-річний комп’ютерний інженер Сергій із Рівненщини твердо вирішив – з власної ініціативи вступити на військову службу. І так колишній програміст став очима артилерійської бригади: спостерігає за військовою технікою російських окупантів з допомогою безпілотних авіаційних комплексів та допомагає підрозділам гармашів її ефективно знищувати. На даний момент молодший лейтенант уже став командиром взводу безпілотних авіаційних комплексів 44 Окремої артилерійської бригади імені гетьмана Данила Апостола Оперативного командування “Захід” Сухопутних військ Збройних Сил України.
18:35
Переможцем тендеру буде «несподівано», але знову ОНУР?
Якщо не садиш дерева, то не ремонтуєш дороги у Львові.
13:18
Суд відпустив під заставу 90 тисяч гривень скандального львівського забудовника Андрія Кучму
Компанія ТОВ «Гарнобуд» Андрія Кучми фігурує в численних судових позовах.
20:51
Страх і ненависть до ТЦК: чому українці не люблять цю структуру?
Нещодавні неадекватні заяви й дописи нардепа Гончаренка спричинили нову хвилю дискусій щодо ТЦК. І якщо одні зауважують, що робота цієї структури — головне джерело поповнення лав українського війська, то інші наголошують на "свавіллі", "бусифікації" та порушенні прав людини. Проте не все так просто, як би нам хотілось. Бо ж ТЦК — це також частина Збройних сил України, а нехаяти власних військових у час, коли вам загрожує ворог — дуже небезпечно. То де взялась ненависть до ТЦК, хто у цьому винен і якою є роль "простих українців"? Давайте з'ясуємо.