Як у Львові у 1913 році Вербну неділю святкували

Біля римо-католицької катедри продавали вербові гілочки.

09.04.2023
Як у Львові у 1913 році Вербну неділю святкували

“Люди несуть до церкви “пальми”, зроблені з перших пучків весняної верби, часто прикрашені першими весняними квітами, які урочисто освячують. Ці “пальми” мають різну форму, наприклад, у східній Галичині їх часто прикрашають дуже гарними солом’яними плетенками, пофарбованими в різні кольори.

У містах цього дня перед храмами сидять численні торговці, які продають готові “пальми”, які потім можна освятити. Як завжди, в такому випадку цим “пальмам” приписують різні цілющі властивості, а забобонні селяни використовують їх для протидії різним сільським “чарам”, – писала того року газета Nowości Illustrowane.

Фото Nowości Illustrowane, 1913

Богдан Скаврон

Джерело

Коментарі

12:41
Історія 23-річного добровольця, який став командиром взводу безпілотників на передовій
Взимку 2023 року 23-річний комп’ютерний інженер Сергій із Рівненщини твердо вирішив – з власної ініціативи вступити на військову службу. І так колишній програміст став очима артилерійської бригади: спостерігає за військовою технікою російських окупантів з допомогою безпілотних авіаційних комплексів та допомагає підрозділам гармашів її ефективно знищувати. На даний момент молодший лейтенант уже став командиром взводу безпілотних авіаційних комплексів 44 Окремої артилерійської бригади імені гетьмана Данила Апостола Оперативного командування “Захід” Сухопутних військ Збройних Сил України.
18:35
Переможцем тендеру буде «несподівано», але знову ОНУР?
Якщо не садиш дерева, то не ремонтуєш дороги у Львові.
13:18
Суд відпустив під заставу 90 тисяч гривень скандального львівського забудовника Андрія Кучму
Компанія ТОВ «Гарнобуд» Андрія Кучми фігурує в численних судових позовах.
20:51
Страх і ненависть до ТЦК: чому українці не люблять цю структуру?
Нещодавні неадекватні заяви й дописи нардепа Гончаренка спричинили нову хвилю дискусій щодо ТЦК. І якщо одні зауважують, що робота цієї структури — головне джерело поповнення лав українського війська, то інші наголошують на "свавіллі", "бусифікації" та порушенні прав людини. Проте не все так просто, як би нам хотілось. Бо ж ТЦК — це також частина Збройних сил України, а нехаяти власних військових у час, коли вам загрожує ворог — дуже небезпечно. То де взялась ненависть до ТЦК, хто у цьому винен і якою є роль "простих українців"? Давайте з'ясуємо.