В Офісі підтримки родин військових допомогли батьку воїна після ампутації

Офіс підтримки родин військовослужбовців розпочав свою роботу у червні минулого року.

13.02.2023
В Офісі підтримки родин військових допомогли батьку воїна після ампутації

В Офісі підтримки родин військовослужбовців, який працює у Львові, розповіли одну з історій звернення до них по допомогу. Літній чоловік, син якого на передовій, потрапив у лікарню – йому ампутували ногу і чоловікові потрібна була допомога, щоб дістатися додому, пише пресслужба Львівської ОВА.

“До нас, в Офіс підтримки родин військових, звернувся батько військовослужбовця – написав листа. Син на передовій, а він, вже літній чоловік, потрапив у лікарню, йому ампутували ногу. І тепер треба якось додому дістатись, на 3-ій поверх без ліфта, і по хаті пересуватись”, – розповіла працівниця Офісу Уляна Сурмай.

Так, працівники звернулися по підтримку до друзів Офісу: волонтери благодійної організації “Центр волонтерства та захисту” знайшли для дідуся візок, а завдяки допомозі Служби автомобільних доріг Львівщини його перевезли з лікарні до квартири.

“Перемога у простих речах, які ми щодня робимо один для одного”, – додала Уляна Сурмай.

Нагадаємо, що Офіс підтримки родин військовослужбовців у Львові створили на підставі наказу начальника Львівської ОВА Максима Козицького. Офіс виступає консультативно-дорадчим органом при адміністрації та взаємодіє також з Територіальними центрами комплектування і соціальної підтримки, військовими формуваннями, правоохоронними органами, територіальними органами Пенсійного фонду України, органами місцевого самоврядування та соціального захисту населення у Львівській області.

Фахівці Офісу проводять первинну консультацію, щоб визначити, як саме людині можна допомогти, формують пакет документів та передають їх у відповідні органами для вирішення проблеми. Тут надають також допомогу близьким та родинам військовослужбовців, які хочуть отримати соціальні виплати чи знайти своїх рідних у реєстрах зниклих безвісти чи полонених.

Сюди за допомогою можуть звертатись військовослужбовці, добровольці, резервісти, ветерани російської-української війни та члени їхніх сімей.

За вісім місяців роботи в Офісі опрацювали понад 1500 звернень:

  • 40% звернень – проходження військової служби (мобілізація, відпустки, ВЛК, звільнення тощо);
  • 35% – щодо зниклих безвісти, полонених, загиблих;
  • 25% – соціальне та пенсійне забезпечення.

“Це єдиний простір, де військові, резервісти, ветерани російсько-української війни та члени їхніх родин адресно отримують необхідну допомогу:

  • допомога з отримання соціальних виплат;
  • супровід родин безвісти зниклих, полонених та загиблих;
  • безкоштовний адвокатський супровід;

Психологічна підтримка

Також Офіс вирішує проблеми гуманітарного характеру, пошуку житла та інших труднощів, з якими зіштовхуються рідні військовослужбовців у час війни. Ідея Офісу – це об’єднання представників різних інституцій – Збройних сил України, соціальних працівників, працівників Пенсійного фонду, юристів, психологів, волонтерів, для надання дієвої допомоги військовим та їх сім’ям в одному місці”, – розповіла керівниця Офісу Анна Кузюта.

Адреса установи – м. Львів, вул. Коперника, 17, Палац мистецтв, 2-ий поверх. Офіс працює у робочі дні тижня з 10.00 до 18.00. Зателефонувати можна за номером +38 068 260 68 15.

У телеграм-каналі Офісу можна знайти корисну інформацію від юристів, психологів та інших спеціалістів, а також історії звернень до Офісу. Приєднатися до телеграм-каналу можна за посиланням – https://bit.ly/3Yt8yRV

Коментарі

12:41
Історія 23-річного добровольця, який став командиром взводу безпілотників на передовій
Взимку 2023 року 23-річний комп’ютерний інженер Сергій із Рівненщини твердо вирішив – з власної ініціативи вступити на військову службу. І так колишній програміст став очима артилерійської бригади: спостерігає за військовою технікою російських окупантів з допомогою безпілотних авіаційних комплексів та допомагає підрозділам гармашів її ефективно знищувати. На даний момент молодший лейтенант уже став командиром взводу безпілотних авіаційних комплексів 44 Окремої артилерійської бригади імені гетьмана Данила Апостола Оперативного командування “Захід” Сухопутних військ Збройних Сил України.
18:35
Переможцем тендеру буде «несподівано», але знову ОНУР?
Якщо не садиш дерева, то не ремонтуєш дороги у Львові.
13:18
Суд відпустив під заставу 90 тисяч гривень скандального львівського забудовника Андрія Кучму
Компанія ТОВ «Гарнобуд» Андрія Кучми фігурує в численних судових позовах.
20:51
Страх і ненависть до ТЦК: чому українці не люблять цю структуру?
Нещодавні неадекватні заяви й дописи нардепа Гончаренка спричинили нову хвилю дискусій щодо ТЦК. І якщо одні зауважують, що робота цієї структури — головне джерело поповнення лав українського війська, то інші наголошують на "свавіллі", "бусифікації" та порушенні прав людини. Проте не все так просто, як би нам хотілось. Бо ж ТЦК — це також частина Збройних сил України, а нехаяти власних військових у час, коли вам загрожує ворог — дуже небезпечно. То де взялась ненависть до ТЦК, хто у цьому винен і якою є роль "простих українців"? Давайте з'ясуємо.