У Львові відкрили вулицю Патріарха Любомира Гузара, яка до цього носила ім’я Льва Толстого

31 травня виповнюється 6-та річниця з дня смерті Блаженнішого.

31.05.2023
У Львові відкрили вулицю Патріарха Любомира Гузара, яка до цього носила ім’я Льва Толстого

У Львові відбулось урочисте відкриття вулиці на честь Блаженнішого Патріарха Любомира Гузара.

«Сьогоднішнім заходом вшановуємо пам’ять великої людини: людини великої духом, великої волі, великої віри. Людини, яка своїм життям, вчинками та цінностями стала дороговказом і моральним авторитетом вже не для одного покоління українців. Я щиро переконаний, що сьогоднішня подія – це не тільки про минуле, а й про майбутнє. Адже цим заходом ми вкотре підтверджуємо, що починання започатковані Блаженнішим Любомиром, продовжать нові і нові покоління українців. Сьогодні живемо в доволі складний час: війна, страждання, подекуди зневіра. Але, як сказав Любомир Гузар: ми не можемо і не маємо права втрачати надію на кращі часи. «Відкиньте зневіру, та беріться до роботи», – саме ця настанова і праця кожного з нас на своєму місці, підтримка воїнів, щира молитва, і добра справа й будуть тією найкращою подякою і вшануванням пам’яті Любомира Гузара, який довгі роки працював на благо української держави, українців і української церкви»,зазначив перший заступник начальника Львівської ОВА Андрій Годик.

Львівська вулиця Кардинала Гузара розташована поруч з іншими вулицями, названими на честь видатних осіб, як-от Генерала Тарнавського, Ольги Басараб, Йосифа Сліпого, Тютюнників та інших. 

До цього вулиця мала ім’я Льва Толстого. Перейменували її торік. Зазначимо, що не лише у Львові таким чином вшанували колишнього главу УГКЦ. На його честь назвали вулиці в Івано-Франківську й Тернополі, також проспект у Києві.

Довідка

Любомир Гузар народився 26 лютого 1933 року у Львові. Тут закінчив народну школу та перший клас гімназії. У 1944 році сім’я змушена була покинути Україну, а в 1949-ому переїхала до США.

Майбутній очільник УГКЦ вивчав філософію в Колегії Святого Василія, де у 1954 році здобув ступінь бакалавра. Богословські студії відбув у Вашингтонському католицькому університеті.

У 1993 році повернувся в Україну, і через три роки його призначили єпископом-помічником глави Української греко-католицької церкви. Офіційним керівником УГКЦ Любомир Гузар був десять років. Відтак через поважний вік і стан здоров’я звернувся до папи Бенедикта XVI про зречення й отримав згоду 10 лютого 2011 року. Помер Любомир Гузар 31 травня 2017 року.

Коментарі

12:41
Історія 23-річного добровольця, який став командиром взводу безпілотників на передовій
Взимку 2023 року 23-річний комп’ютерний інженер Сергій із Рівненщини твердо вирішив – з власної ініціативи вступити на військову службу. І так колишній програміст став очима артилерійської бригади: спостерігає за військовою технікою російських окупантів з допомогою безпілотних авіаційних комплексів та допомагає підрозділам гармашів її ефективно знищувати. На даний момент молодший лейтенант уже став командиром взводу безпілотних авіаційних комплексів 44 Окремої артилерійської бригади імені гетьмана Данила Апостола Оперативного командування “Захід” Сухопутних військ Збройних Сил України.
18:35
Переможцем тендеру буде «несподівано», але знову ОНУР?
Якщо не садиш дерева, то не ремонтуєш дороги у Львові.
13:18
Суд відпустив під заставу 90 тисяч гривень скандального львівського забудовника Андрія Кучму
Компанія ТОВ «Гарнобуд» Андрія Кучми фігурує в численних судових позовах.
20:51
Страх і ненависть до ТЦК: чому українці не люблять цю структуру?
Нещодавні неадекватні заяви й дописи нардепа Гончаренка спричинили нову хвилю дискусій щодо ТЦК. І якщо одні зауважують, що робота цієї структури — головне джерело поповнення лав українського війська, то інші наголошують на "свавіллі", "бусифікації" та порушенні прав людини. Проте не все так просто, як би нам хотілось. Бо ж ТЦК — це також частина Збройних сил України, а нехаяти власних військових у час, коли вам загрожує ворог — дуже небезпечно. То де взялась ненависть до ТЦК, хто у цьому винен і якою є роль "простих українців"? Давайте з'ясуємо.