У Львові судили військового, який загубив автомат на залізничному вокзалі

На підставі ст. 75 КК України суд звільнив від відбування призначеного покарання із випробуванням протягом іспитового строку, тривалістю два роки.

22.02.2023
У Львові судили військового, який загубив автомат на залізничному вокзалі
Фото: умовне

У Львові Залізничний суд судив уродженця м. Покровськ Донецької області, старшого механіка-акумуляторника відділення технічного обслуговування автомобільної техніки взводу матеріально-технічного забезпечення військової частини. Про це стало відомо з ЄРДР, пише Варта 1.

Старший сержант в умовах воєнного стану, перебуваючи у стані алкогольного сп’яніння, через злочинну недбалість та особисту недисциплінованість після прибуття 9 грудня 2022 року приблизно о 13 год. 10 хв. до станції “Львів” (Головний залізничний вокзал м. Львова), що знаходиться за адресою: пл. Двірцева, 1 м. Львів, порушив порядок та умови зберігання зброї, не забезпечив виконання обов`язку постійного тримання при собі та не залишення без нагляду закріпленої зброї – автомата АКС-74, що сприяло незаконному заволодінню пасажиром поїзду вказаною зброєю та призвело до втрати належного військовій частині військового майна, залишковою вартістю 3 819 грн. 68 коп.

Він обвинувачується у втраті ввіреної для службового користування зброї, внаслідок порушення правил її зберігання, вчиненої в умовах воєнного стану, тобто у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 413 КК України.

Сержант надав суду пояснення, свою вину у інкримінованому йому кримінальному правопорушенні, передбаченому ч. 3 ст. 413 КК України визнав повністю, не заперечив фактичних обставин, викладених у обвинувальному акті. У вчиненому щиро розкаявся, просив суд суворо його не карати.

Суд врахував ступінь тяжкості вчиненого кримінального правопорушення, особу обвинуваченого, який раніше не судимий, не перебуває на обліку у лікаря-нарколога та на обліку у лікаря-психіатра (а.с кримінального провадження 34, 35), також те, що останній визнав свою вину, висловив щире каяття у скоєному.

Суд визнав винним військового у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 413 КК України та призначив йому покарання у виді позбавлення волі на строк три роки. На підставі ст. 75 КК України суд звільнив від відбування призначеного покарання із випробуванням протягом іспитового строку, тривалістю два роки.

Автомат АКС-74 повернуто законному власнику.

Коментарі

12:41
Історія 23-річного добровольця, який став командиром взводу безпілотників на передовій
Взимку 2023 року 23-річний комп’ютерний інженер Сергій із Рівненщини твердо вирішив – з власної ініціативи вступити на військову службу. І так колишній програміст став очима артилерійської бригади: спостерігає за військовою технікою російських окупантів з допомогою безпілотних авіаційних комплексів та допомагає підрозділам гармашів її ефективно знищувати. На даний момент молодший лейтенант уже став командиром взводу безпілотних авіаційних комплексів 44 Окремої артилерійської бригади імені гетьмана Данила Апостола Оперативного командування “Захід” Сухопутних військ Збройних Сил України.
18:35
Переможцем тендеру буде «несподівано», але знову ОНУР?
Якщо не садиш дерева, то не ремонтуєш дороги у Львові.
13:18
Суд відпустив під заставу 90 тисяч гривень скандального львівського забудовника Андрія Кучму
Компанія ТОВ «Гарнобуд» Андрія Кучми фігурує в численних судових позовах.
20:51
Страх і ненависть до ТЦК: чому українці не люблять цю структуру?
Нещодавні неадекватні заяви й дописи нардепа Гончаренка спричинили нову хвилю дискусій щодо ТЦК. І якщо одні зауважують, що робота цієї структури — головне джерело поповнення лав українського війська, то інші наголошують на "свавіллі", "бусифікації" та порушенні прав людини. Проте не все так просто, як би нам хотілось. Бо ж ТЦК — це також частина Збройних сил України, а нехаяти власних військових у час, коли вам загрожує ворог — дуже небезпечно. То де взялась ненависть до ТЦК, хто у цьому винен і якою є роль "простих українців"? Давайте з'ясуємо.