У Львові собор РПЦ націоналізують, а церкву-самобуд УПЦ МП на Сихові знесуть

Йдеться про Свято-Георгіївський кафедральний собор, що на вулиці Тараса Бобанича “Хаммера” та самобуд УПЦ МП на проспекті Червоної Калини, 89.

04.04.2023
У Львові собор РПЦ націоналізують, а церкву-самобуд УПЦ МП на Сихові знесуть
Фото: Свято-Георгіївський кафедральний собор

Львівська міська рада відреагувала на запит заступника голови Львівської обласної ради Юрія Холода стосовно осередків присутності російської церкви на території Львова. Як нагадав в коментарі Гал-інфо Юрій Холод, він звертався до РНБО та міської ради щодо розв’язання питання московського патріархату у Львові.

“Мені найбільш відомі – собор на вулиці Тараса Бобанича “Хаммера” (колишня Короленка, – ред.) та самобуд на Сихові. Крім того, що ці осередки можуть бути прихистками для ворожих елементів під час воєнного стану, підвищують напругу в суспільстві, яка зараз є цілком зрозуміла, але й небезпечна, то самобуд на Сихові є ще й незаконним”, – розповів Холод.

Він зазначив, що у Львівській міськраді на його запит відповіли, що будуть порушувати питання про націоналізацію храму на вулиці Тараса Бобанича “Хаммера”, 3, а каплицю-самобуд на Сихові демонтують, оскільки вона є незаконною. 

“Я вдячний воїну в Хмельницькому за його відвагу. Але ще більше вдячний дівчині, яка вчора вийшла на одиничний протест у Львові. Я її розумію. Тільки дуже боюся, щоб комусь в голову не прийшло чіпати таких відважних дівчат. Тому вважаю, що міська влада має діяти на випередження, а не чекати якогось інциденту на Сихові”, – прокоментував Юрій Холод.

На останні події стосовно російських осередків у Львові відреагував також військовий 80-ї окремої десантно-штурмової бригади Антон Петрівський. Він записав відеозвернення з Бахмута, до Львівського міського голови, з вимогою нарешті розв’язати питання з самобудом російської церкви на Сихові.

Нагадаємо, у Львові землю під самобудом УПЦ МП на Сихові віддали ПЦУ.

Коментарі

12:41
Історія 23-річного добровольця, який став командиром взводу безпілотників на передовій
Взимку 2023 року 23-річний комп’ютерний інженер Сергій із Рівненщини твердо вирішив – з власної ініціативи вступити на військову службу. І так колишній програміст став очима артилерійської бригади: спостерігає за військовою технікою російських окупантів з допомогою безпілотних авіаційних комплексів та допомагає підрозділам гармашів її ефективно знищувати. На даний момент молодший лейтенант уже став командиром взводу безпілотних авіаційних комплексів 44 Окремої артилерійської бригади імені гетьмана Данила Апостола Оперативного командування “Захід” Сухопутних військ Збройних Сил України.
18:35
Переможцем тендеру буде «несподівано», але знову ОНУР?
Якщо не садиш дерева, то не ремонтуєш дороги у Львові.
13:18
Суд відпустив під заставу 90 тисяч гривень скандального львівського забудовника Андрія Кучму
Компанія ТОВ «Гарнобуд» Андрія Кучми фігурує в численних судових позовах.
20:51
Страх і ненависть до ТЦК: чому українці не люблять цю структуру?
Нещодавні неадекватні заяви й дописи нардепа Гончаренка спричинили нову хвилю дискусій щодо ТЦК. І якщо одні зауважують, що робота цієї структури — головне джерело поповнення лав українського війська, то інші наголошують на "свавіллі", "бусифікації" та порушенні прав людини. Проте не все так просто, як би нам хотілось. Бо ж ТЦК — це також частина Збройних сил України, а нехаяти власних військових у час, коли вам загрожує ворог — дуже небезпечно. То де взялась ненависть до ТЦК, хто у цьому винен і якою є роль "простих українців"? Давайте з'ясуємо.