“Нафтогаз” відмовився будувати першу у Львові ТЕЦ на біопаливі

НАК “Нафтогаз України” відмовився від реалізації проєкту з будівництва потужної ТЕЦ вартістю 1 млрд грн.

11.05.2023
“Нафтогаз” відмовився будувати першу у Львові ТЕЦ на біопаливі

Про призупинення проєкту, розпочатого за ініціативи ексголови компанії Юрія Вітренка, повідомив міський голова Львова Андрій Садовий, передає “Інтерфакс-Україна”.

“На превеликий жаль, ми не знайшли підтримки з боку “Нафтогазу” в реалізації цього проєкту, тому наразі цей процес призупинено. Всю свою енергію ми спрямовуємо, зокрема, на будівництво заводу з переробки відходів”, – сказав він.

Водночас Садовий зазначив, що з міського бюджету на проєкт будівництва ТЕЦ гроші не виділяли.

“Це була ініціатива колишнього глави “Нафтогазу” (Юрія Вітренка – ЕР), але сьогодні керівництво компанії має іншу думку щодо таких проєктів в Україні”, – пояснив мер Львова.

Зазначимо, у вересні 2022 року НАК “Нафтогаз України” спільно з Львівською міськрадою розпочав реалізацію проєкту будівництва ТЕЦ на трісці, яку планувалося запустити в роботу до лютого 2023 року. Як сказав тоді Вітренко, вартість проєкту для компанії обійдеться приблизно в 1 млрд грн.

Садовий, зі свого боку, зазначив, що для міста це буде перша потужна ТЕЦ на альтернативному паливі, яка покриватиме близько чверті його потреб у теплі.

“Ми планували такий проєкт з ЄБРР давно, але за їхніми класичними процедурами змогли б його розпочати лише наступного року. Але російська агресія настільки активізувала розумовий процес, що ми вийшли на домовленості з “Нафтогазом”, – пояснював він.

Такі проєкти планувалися і в інших містах: за Вітренка “Нафтогаз” заявляв про намір побудувати щонайменше дев’ять ТЕС і біокотелень у восьми регіонах України загальною потужністю 250 МВт теплової енергії та 52 МВт електричної.

Коментарі

12:41
Історія 23-річного добровольця, який став командиром взводу безпілотників на передовій
Взимку 2023 року 23-річний комп’ютерний інженер Сергій із Рівненщини твердо вирішив – з власної ініціативи вступити на військову службу. І так колишній програміст став очима артилерійської бригади: спостерігає за військовою технікою російських окупантів з допомогою безпілотних авіаційних комплексів та допомагає підрозділам гармашів її ефективно знищувати. На даний момент молодший лейтенант уже став командиром взводу безпілотних авіаційних комплексів 44 Окремої артилерійської бригади імені гетьмана Данила Апостола Оперативного командування “Захід” Сухопутних військ Збройних Сил України.
18:35
Переможцем тендеру буде «несподівано», але знову ОНУР?
Якщо не садиш дерева, то не ремонтуєш дороги у Львові.
13:18
Суд відпустив під заставу 90 тисяч гривень скандального львівського забудовника Андрія Кучму
Компанія ТОВ «Гарнобуд» Андрія Кучми фігурує в численних судових позовах.
20:51
Страх і ненависть до ТЦК: чому українці не люблять цю структуру?
Нещодавні неадекватні заяви й дописи нардепа Гончаренка спричинили нову хвилю дискусій щодо ТЦК. І якщо одні зауважують, що робота цієї структури — головне джерело поповнення лав українського війська, то інші наголошують на "свавіллі", "бусифікації" та порушенні прав людини. Проте не все так просто, як би нам хотілось. Бо ж ТЦК — це також частина Збройних сил України, а нехаяти власних військових у час, коли вам загрожує ворог — дуже небезпечно. То де взялась ненависть до ТЦК, хто у цьому винен і якою є роль "простих українців"? Давайте з'ясуємо.