Львівщина забезпечує себе молоком на 42%

Річний обсяг виробництва молока в області становить майже 400 тисяч тонн.

01.06.2023
Львівщина забезпечує себе молоком на 42%
Фото: умовне

Сьогодні, 1 червня, Всесвітній день молока. Його відзначають з 2001 року за ініціативою Продовольчої та сільськогосподарської організації. Мета цього дня – визнати важливість молока як глобального харчового продукту, особливо у харчуванні дітей та віддати належне молочному сектору сільськогосподарського виробництва.

За інформацією департаменту агропромислового розвитку Львівської ОВА, річний обсяг виробництва молока на Львівщині становить майже 400 тис. тонн. Виробництво молока на одну особу в рік становить близько 160 кг, тобто фізіологічну потребу населення ми забезпечуємо всього на 42%. А для забезпечення фізіологічної потреби населення області в молоці та молокопродуктах у повному обсязі необхідно виробляти не менше 1 млн тонн молока.

Понад 90% річного обсягу виробництва молока забезпечують особисті селянські господарства, які утримують 90% всього поголів’я корів. Частка сільськогосподарських підприємств у загальному обсязі виробництва молока займає всього 8 %.

У Львівській ОВА зазначили, що розвиток галузі молочного скотарства в області сьогодні є пріоритетним завданням, націлений на збільшення поголів’я корів і виробництва продукції шляхом розширення виробничої бази сільгосппідприємств завдяки введенню нових тваринницьких об’єктів, утримання маточного поголів’я корів з продуктивністю понад 5000 кг молока на корову в рік, шляхом трансформації особистих селянських господарств  у сімейні фермерські  господарства з поголів’ям 30-50 корів,  залучення фінансового ресурсу державних та регіональних програм підтримки.

«Розвиток молочного скотарства сьогодні є пріоритетним завданням, і для його виконання Львівщина впровадила окремий інструмент фінансової підтримки на обласному рівні для місцевих суб’єктів тваринницької галузі — дотації за пророщене поголів’я корів. Ми намагаємось створювати умови, щоб зростало поголів’я корів, а виробники молока мали стабільний рентабельний бізнес. Поряд з тим, Львівщина і надалі укріплює статус регіону-лідера за кількістю та темпами трансформації особистих селянських господарств в сімейні фермерські господарства. Впродовж трьох років офіційно зареєстровано 127 СФГ, з яких близько половини господарств (58) займаються виробництвом молока», – розповіла директорка департаменту агропромислового розвитку Тетяна Гетьман.

Коментарі

12:41
Історія 23-річного добровольця, який став командиром взводу безпілотників на передовій
Взимку 2023 року 23-річний комп’ютерний інженер Сергій із Рівненщини твердо вирішив – з власної ініціативи вступити на військову службу. І так колишній програміст став очима артилерійської бригади: спостерігає за військовою технікою російських окупантів з допомогою безпілотних авіаційних комплексів та допомагає підрозділам гармашів її ефективно знищувати. На даний момент молодший лейтенант уже став командиром взводу безпілотних авіаційних комплексів 44 Окремої артилерійської бригади імені гетьмана Данила Апостола Оперативного командування “Захід” Сухопутних військ Збройних Сил України.
18:35
Переможцем тендеру буде «несподівано», але знову ОНУР?
Якщо не садиш дерева, то не ремонтуєш дороги у Львові.
13:18
Суд відпустив під заставу 90 тисяч гривень скандального львівського забудовника Андрія Кучму
Компанія ТОВ «Гарнобуд» Андрія Кучми фігурує в численних судових позовах.
20:51
Страх і ненависть до ТЦК: чому українці не люблять цю структуру?
Нещодавні неадекватні заяви й дописи нардепа Гончаренка спричинили нову хвилю дискусій щодо ТЦК. І якщо одні зауважують, що робота цієї структури — головне джерело поповнення лав українського війська, то інші наголошують на "свавіллі", "бусифікації" та порушенні прав людини. Проте не все так просто, як би нам хотілось. Бо ж ТЦК — це також частина Збройних сил України, а нехаяти власних військових у час, коли вам загрожує ворог — дуже небезпечно. То де взялась ненависть до ТЦК, хто у цьому винен і якою є роль "простих українців"? Давайте з'ясуємо.