Корегувальника ракетних ударів по Львову засудили до довічного ув’язнення

Його затримали майже рік тому.

17.05.2023
Корегувальника ракетних ударів по Львову засудили до довічного ув’язнення
Фото: "Судовий репортер"

Про це повідомляє видання “Судовий репортер”, посилаючись на вирок суду 16 травня.

За матеріалами справи, Владислав Козєєв причетний до 25 епізодів передачі інформації. Від початку вторгнення росії у 2022 році він передавав росіянам дані про розташування військових об’єктів та пересування військовослужбовців ЗСУ, а також координати об’єктів критичної інфраструктури на Львівщині, в тому числі пʼяти мостів. А ще на власний телефон фіксував наслідки ракетних ударів по Львову.

Зібрану інформацію Козєєв надсилав у Telegram користувачу, підписаному символом “$”. Як встановило слідство, цим псевдонімом користується росіянин Сергій Варін. Зокрема, 17 травня минулого року Козєєв надіслав зображення з застосунку Google Maps з обведеними на ньому червоним маркером сервісом “Автошанс”, лісистою місцевістю, заводом та залізничним мостом. Раніше 18 квітня росіяни обстріляли цю станцію техобслуговування автомобілів, у результаті чого семеро людей загинуло і ще 11 були поранені.

Козєєв неодноразово повідомляв про значну кількість вагонів-цистерн на залізничній колії. Також обвинувачений мав встановити присутніх у Львові іноземців, які планували приєднатися до Іноземного легіону тероборони.

19 травня минулого року він передав росіянам інформацію, що на ДП “Львівський державний авіаційно-ремонтний завод” прибудуть винищувачі для ремонту і техобслуговування.

За допомогою спеціальних програм слідчі змогли відновити на телефоні Козєєва видалені фото, які, ймовірно, він також надсилав росіянам. Це знімки наслідків ракетного удару по Львову, військової частини та військової техніки в одному з сіл Львівщини,  навчального центру ЗСУ, нафтобази, мосту та інше.

Із вмісту телефону випливає, що Козєєв полюбляв комуністичну і російську символіку, зберігав фотографії з позначками Z. Він був підписаний російські телеграм-канали, зокрема, канал Соловьев Live, де запитував, чи будуть росіяни воювати у Львові.

До початку великої війни в Україні, Козєєв періодично їздив до росії та працював там. На його телефоні збереглося багато російських номерів, в тому числі співробітників міністерств внутрішніх і закордонних справ, міграційної служби. Виявлені також завантажені з сайту московського міграційного центру бланки заяв про видачу посвідки на проживання, він хотів отримати паспорт громадянина росії. Також він листувався з приводу свого громадянства з колишнім головою партії ЛНПР Владіміром Жиріновським.

Прокурор запропонував призначити Владиславу Козєєву найсуворіше покарання. Сам Козєєв своєї провини не визнав, заявив, що не робив того, про що написано в обвинуваченні. Водночас суд визнав коригувальника винним у державній зраді та призначив йому довічне позбавлення волі з конфіскацією майна.

Видання зазначає, що Козєєв має українське громадянство, але народився у місті Улан-Уде – столиці Республіки Бурятія рф. У 2008-2010 роках його умовно засудили за шахрайство — привласнення 3600 гривень. У Козєєва було двоє дітей, але останні роки він проживав зі своїми батьками. 20 травня минулого року його затримали в батьківському домі, з вікон якого він теж робив фото для росіян, оскільки це неподалік залізничних колій.

Коментарі

12:41
Історія 23-річного добровольця, який став командиром взводу безпілотників на передовій
Взимку 2023 року 23-річний комп’ютерний інженер Сергій із Рівненщини твердо вирішив – з власної ініціативи вступити на військову службу. І так колишній програміст став очима артилерійської бригади: спостерігає за військовою технікою російських окупантів з допомогою безпілотних авіаційних комплексів та допомагає підрозділам гармашів її ефективно знищувати. На даний момент молодший лейтенант уже став командиром взводу безпілотних авіаційних комплексів 44 Окремої артилерійської бригади імені гетьмана Данила Апостола Оперативного командування “Захід” Сухопутних військ Збройних Сил України.
18:35
Переможцем тендеру буде «несподівано», але знову ОНУР?
Якщо не садиш дерева, то не ремонтуєш дороги у Львові.
13:18
Суд відпустив під заставу 90 тисяч гривень скандального львівського забудовника Андрія Кучму
Компанія ТОВ «Гарнобуд» Андрія Кучми фігурує в численних судових позовах.
20:51
Страх і ненависть до ТЦК: чому українці не люблять цю структуру?
Нещодавні неадекватні заяви й дописи нардепа Гончаренка спричинили нову хвилю дискусій щодо ТЦК. І якщо одні зауважують, що робота цієї структури — головне джерело поповнення лав українського війська, то інші наголошують на "свавіллі", "бусифікації" та порушенні прав людини. Проте не все так просто, як би нам хотілось. Бо ж ТЦК — це також частина Збройних сил України, а нехаяти власних військових у час, коли вам загрожує ворог — дуже небезпечно. То де взялась ненависть до ТЦК, хто у цьому винен і якою є роль "простих українців"? Давайте з'ясуємо.