Фірма депутата Львівської облради отримає майже мільярд на утримання доріг в області

Департамент дорожнього господарства Львівської обласної державної адміністрації 30 грудня 2022 року підписав договір з ПП «Рома» на експлуатаційне утримання та поточний ремонт доріг місцевого значення Львівської області. За 914 млн грн компанія слідкуватиме за 1480,7 км шляхів.

09.01.2023
Фірма депутата Львівської облради отримає майже мільярд на утримання доріг в області
Роман Демчина

Про це стало відомо з сайту закупівель Prozorro, пишуть «Наші гроші. Львів».

На торги із очікуваною вартістю 923 млн грн не прийшов ніхто, крім ПП «Рома», яке і стало переможцем. Фірма надаватиме послуги до кінця 2025 року. Причому наразі встановлено, що бюджетне фінансування у 2023 році становитиме лише 40 млн грн.

У грудні 2021 року «Рома» вже отримувала замовлення на утримання і ремонт 1480,7 км місцевих доріг за 984 млн грн до кінця 2023 року. Але, у зв’язку з висновком Державної аудиторської служби про виявлені порушення, договір розірвали 30 грудня 2022 року, оплативши 133,5 млн грн, вказано на Prozorro.

Директором і власником ПП «Рома» є депутат Львівської облради від «Європейської солідарності» Роман Демчина. У 2020 році він заявив, що збирається продати своє підприємство німецьким інвесторам. Втім наразі він залишається одноосібним власником. За даними YouControl, компанія отримала замовлень на 4 млрд грн, причому сума замовлень різко зросла у 2020-2022 роках.

У грудні 2021 року стало відомо, що Національне агентство з питань запобігання корупції перевірило декларацію Романа Демчини та виявило порушень на понад 27 млн грн. Зокрема, підозрювалось, що він приховав дві земельні ділянки на Жовківщині, які належать йому та його дружині, а також будинок у Раві-Руській, який належить дружині на праві користування, не вказав цілу низку вантажівок, дорожньої техніки, легковик Renault Lodgy, а також грошові активи у банках на суму понад 500 тис. грн.

Тоді Демчина пояснив, що ці кошти (27 млн) – це оборотні кошти одного з видів його підприємницької діяльності і вони задекларовані в податковій.

«Будинок, який називають не задекларованим – це будинок, який ще в далеких 90-х роках побудували нині покійні батьки моєї дружини і в якому ми жили, як побрались. Цей будинок було внесено до моєї декларації, проте з певними помилками, які пов’язані з процесом відкриття спадщини на це житло», – написав він і додав, що йому соромно, що він допустив помилки.

Коментарі

12:41
Історія 23-річного добровольця, який став командиром взводу безпілотників на передовій
Взимку 2023 року 23-річний комп’ютерний інженер Сергій із Рівненщини твердо вирішив – з власної ініціативи вступити на військову службу. І так колишній програміст став очима артилерійської бригади: спостерігає за військовою технікою російських окупантів з допомогою безпілотних авіаційних комплексів та допомагає підрозділам гармашів її ефективно знищувати. На даний момент молодший лейтенант уже став командиром взводу безпілотних авіаційних комплексів 44 Окремої артилерійської бригади імені гетьмана Данила Апостола Оперативного командування “Захід” Сухопутних військ Збройних Сил України.
18:35
Переможцем тендеру буде «несподівано», але знову ОНУР?
Якщо не садиш дерева, то не ремонтуєш дороги у Львові.
13:18
Суд відпустив під заставу 90 тисяч гривень скандального львівського забудовника Андрія Кучму
Компанія ТОВ «Гарнобуд» Андрія Кучми фігурує в численних судових позовах.
20:51
Страх і ненависть до ТЦК: чому українці не люблять цю структуру?
Нещодавні неадекватні заяви й дописи нардепа Гончаренка спричинили нову хвилю дискусій щодо ТЦК. І якщо одні зауважують, що робота цієї структури — головне джерело поповнення лав українського війська, то інші наголошують на "свавіллі", "бусифікації" та порушенні прав людини. Проте не все так просто, як би нам хотілось. Бо ж ТЦК — це також частина Збройних сил України, а нехаяти власних військових у час, коли вам загрожує ворог — дуже небезпечно. То де взялась ненависть до ТЦК, хто у цьому винен і якою є роль "простих українців"? Давайте з'ясуємо.