В Україні заборонять географічні назви, пов’язані з росією

Верховна Рада ухвалила зміни до закону “Про засудження та заборону пропаганди російської імперської політики в Україні та деколонізацію топонімії”. Документ у цілому підтримали 248 депутатів.

22.03.2023
В Україні заборонять географічні назви, пов’язані з росією

Про це повідомив нардеп Ярослав Железняк.

Закон визнає злочинною і засуджує російську імперську політику, а також забороняє виготовлення і пропаганду відповідної символіки.

Забороняється також надавати географічним обʼєктам, юридичним особам та обʼєктам права власності назви, які уславлюють імперську політику росії, саму рф чи її діячів. 

“Україні потрібна своя історія, свої цінності, а не вигадані в москві чи десь в уральських бункерах! Тому слідом за декомунізацією має відбутися деімперіалізація чи деколонізація та повне відновлення української історичнонаціональної топоніміки, спотвореної до невпізнанності та стертої з нашої мапи колишнім тоталітарним режимом”, – ідеться в пояснювальній записці.

Як зазначають автори законопроєкту, Луганськ, як і весь Донбас, сильніше за інших залишається наповненим комуністичними та радянсько-російськими назвами. І до сьогодні там є три вулиці Леніна, площа Леніна, 12 Ленінських провулків.

“Нікуди не пропали вулиці Карла Маркса, Ульянова, Крупської, Дзержинського, Калініна, Менжинського, Рози Люксембург, Пархоменка, Кірова, Свердлова, Якіра, Революційна, Павлика Морозова і багато подібних. Один з мікрорайонів Луганська називається “селище Косіора” (як відомо, Косіор був організатором Голодомору 1932–1933 років і масового антиукраїнського терору). Поруч із трафаретними радянськими топонімами луганські вулиці рясніють і оригінальними: тупик Парижської комуни, вулиці Старих більшовиків, Юних піонерів, Червоного Профінтерна, МОПРа (Міжнародна організація допомоги борцям революції), Броненосця “Потьомкін”, 21-го МЮДа (Міжнародний юнацький день, якого старі комуністи вважали прабатьком Дня молоді). Як і в багатьох містах Росії, збереглася в українському Луганську вулиця імені ОСО! Того самого “Особого совещания при ОГПУ, НКВД и МГБ”, яке мало повноваження переглядати рішення військової колегії Верховного суду СРСР, масово в позасудовому порядку ухвалювало остаточні вироки про тюремне ув’язнення, висилку чи страту тисяч безвинних людей”, – йдеться в пояснювальній записці.

Коментарі

12:41
Історія 23-річного добровольця, який став командиром взводу безпілотників на передовій
Взимку 2023 року 23-річний комп’ютерний інженер Сергій із Рівненщини твердо вирішив – з власної ініціативи вступити на військову службу. І так колишній програміст став очима артилерійської бригади: спостерігає за військовою технікою російських окупантів з допомогою безпілотних авіаційних комплексів та допомагає підрозділам гармашів її ефективно знищувати. На даний момент молодший лейтенант уже став командиром взводу безпілотних авіаційних комплексів 44 Окремої артилерійської бригади імені гетьмана Данила Апостола Оперативного командування “Захід” Сухопутних військ Збройних Сил України.
18:35
Переможцем тендеру буде «несподівано», але знову ОНУР?
Якщо не садиш дерева, то не ремонтуєш дороги у Львові.
13:18
Суд відпустив під заставу 90 тисяч гривень скандального львівського забудовника Андрія Кучму
Компанія ТОВ «Гарнобуд» Андрія Кучми фігурує в численних судових позовах.
20:51
Страх і ненависть до ТЦК: чому українці не люблять цю структуру?
Нещодавні неадекватні заяви й дописи нардепа Гончаренка спричинили нову хвилю дискусій щодо ТЦК. І якщо одні зауважують, що робота цієї структури — головне джерело поповнення лав українського війська, то інші наголошують на "свавіллі", "бусифікації" та порушенні прав людини. Проте не все так просто, як би нам хотілось. Бо ж ТЦК — це також частина Збройних сил України, а нехаяти власних військових у час, коли вам загрожує ворог — дуже небезпечно. То де взялась ненависть до ТЦК, хто у цьому винен і якою є роль "простих українців"? Давайте з'ясуємо.