ВАКС засудив двох посадовців за мільйонні зловживання на будівництві “Охматдиту”

Їх злочинні дії завдали державному бюджету понад 30 млн грн збитків.

26.12.2022
ВАКС засудив двох посадовців за мільйонні зловживання на будівництві “Охматдиту”
Фото: умовне

У понеділок, 26 грудня, колегія суддів ВАКС ухвалила вирок та визнала винуватими двох осіб у справі щодо завдання збитків під час будівництва “Охматдиту”.

За даними Спеціалізованої антикорупційної прокуратури, державне підприємство “Укрмедпроектбуд” за бюджетні кошти замовило у приватного товариства інженерне та технічне обладнання (зокрема ліфти та модулі теплових пунктів) для будівництва та оснащення НДСЛ “Охматдит”. 

За умовами укладених договорів державне підприємство провело розрахунки з генпідрядником шляхом 100% авансування, що становило понад 30 млн грн. Проте вказане інженерне та технічне обладнання й до цього часу не поставлено.

Попри відсутність обладнання, у 2013 році очільниця державного підприємства (до цього вона була директором підприємства – генпідрядника), діючи всупереч інтересам очолюваного нею підприємства, з метою отримання неправомірної вигоди іншими юридичними особами, за пособництва тодішніх керівників підприємств генпідрядника та підрядника, підписала видаткові накладні, відповідно до яких нею нібито прийнято від генпідрядника вказане обладнання, за яке вже було сплачено авансові платежі у повному обсязі. 

Надалі вказані особи приховали відсутність обладнання.

Тож ексочільницю ДП “Укрмедпроектбуд” суд визнав винуватою у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч. 2 ст. 28, ч. 2 ст. 364 Кримінального кодексу України (зловживання владою або службовим становищем), та призначив їй покарання у виді позбавлення волі строком на 5 років з позбавленням права обіймати посаду керівника суб’єкта підприємництва, у статутному капіталі якого є частка державної або комунальної власності строком на 3 роки. Їй призначили штраф у розмірі 750 неоподаткованих мінімумів доходів громадян – 12 750 грн.

Її пособника – ексдиректора ТОВ “Укрпрофмед”, суд визнав винуватим у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч. 5 ст. 27 ч. 2 ст. 28, ч. 2 ст. 364 Кримінального кодексу України (зловживання владою або службовим становищем), та призначив йому покарання у виді позбавлення волі строком на 4 роки з позбавленням права обіймати посаду керівника суб’єкта господарювання строком на 3 роки. Йому призначили штраф у розмірі 600 неоподаткованих мінімумів доходів громадян – 10 200 грн.

Обох обвинувачених суд звільнив від покарання за ч. 1 ст. 366 КК України (службове підроблення) у зв’язку із закінченням строків давності кримінального провадження.

Колегія суддів ВАКС повністю задовольнила цивільний позов Державного підприємства “Укрмедпроектбуд” до обвинувачених та стягнула на його користь грошові кошти у розмірі понад 30 мільйонів гривень. 

Коментарі

12:41
Історія 23-річного добровольця, який став командиром взводу безпілотників на передовій
Взимку 2023 року 23-річний комп’ютерний інженер Сергій із Рівненщини твердо вирішив – з власної ініціативи вступити на військову службу. І так колишній програміст став очима артилерійської бригади: спостерігає за військовою технікою російських окупантів з допомогою безпілотних авіаційних комплексів та допомагає підрозділам гармашів її ефективно знищувати. На даний момент молодший лейтенант уже став командиром взводу безпілотних авіаційних комплексів 44 Окремої артилерійської бригади імені гетьмана Данила Апостола Оперативного командування “Захід” Сухопутних військ Збройних Сил України.
18:35
Переможцем тендеру буде «несподівано», але знову ОНУР?
Якщо не садиш дерева, то не ремонтуєш дороги у Львові.
13:18
Суд відпустив під заставу 90 тисяч гривень скандального львівського забудовника Андрія Кучму
Компанія ТОВ «Гарнобуд» Андрія Кучми фігурує в численних судових позовах.
20:51
Страх і ненависть до ТЦК: чому українці не люблять цю структуру?
Нещодавні неадекватні заяви й дописи нардепа Гончаренка спричинили нову хвилю дискусій щодо ТЦК. І якщо одні зауважують, що робота цієї структури — головне джерело поповнення лав українського війська, то інші наголошують на "свавіллі", "бусифікації" та порушенні прав людини. Проте не все так просто, як би нам хотілось. Бо ж ТЦК — це також частина Збройних сил України, а нехаяти власних військових у час, коли вам загрожує ворог — дуже небезпечно. То де взялась ненависть до ТЦК, хто у цьому винен і якою є роль "простих українців"? Давайте з'ясуємо.