В Україні знову затримали найвпливовіших у країні “злодіїв у законі” “Умку” і “Лашу Свана”

“Умка” — коронований (тобто його визнають кримінальним авторитетом) у 2014 році, а “Лаша Сван” — у 1995-му. Вони здобули свої “звання” від топпредставників російського кримінального світу. Національна поліція називала їх “найвпливовішими в Україні злодіями в законі”.

27.12.2022
В Україні знову затримали найвпливовіших у країні “злодіїв у законі” “Умку” і “Лашу Свана”

Як 27 грудня розповіли у Нацполіції, “злодії в законі”, перебуваючи у статусі підозрюваних у справі щодо поширення злочинного впливу, для вирішення конфліктів та координації кримінальної діяльності організували кілька так званих “сходок” за участю представників криміналітету.

Правоохоронці повідомили, що на “зібраннях” злочинці ухвалили рішення про виділення фінансової допомоги з так званого “злодійського общака” на “святкові потреби” криміналітету та “злодіїв у законі”, які знаходяться у місцях позбавлення волі.

Зібрані докази стали підставою для затримання “злодіїв у законі” на прізвиська “Умка” та “Лаша Сван”. Їм повідомили про підозру за організацію та участь у злочинному зібранні.

Досудове розслідування у справі щодо поширення “злодіями в законі” злочинного впливу завершено, а обвинувальний акт скеровано до суду.

Прокурори готують клопотання в суд щодо обрання затриманим лідерам “верхівки” злочинного світу запобіжних заходів. 

За організацію та участь у так званій “сходці” (ч. 1 ст. 255-2 Кримінального кодексу України) “злодіям в законі” може загрожувати до дванадцяти років ув’язнення з конфіскацією майна, а за поширення злочинного впливу (ч. 3 ст. 255-1 Кримінального кодексу України) – до п’ятнадцяти років ув‘язнення.

Нагадаємо, у травні минулого року поліція повідомила, що затримала двох найвпливовіших в Україні “злодіїв у законі”: “Умку” затримали в аеропорту Дніпра, а особу на прізвисько “Лаша Сван” – у готелі.

Коментарі

12:41
Історія 23-річного добровольця, який став командиром взводу безпілотників на передовій
Взимку 2023 року 23-річний комп’ютерний інженер Сергій із Рівненщини твердо вирішив – з власної ініціативи вступити на військову службу. І так колишній програміст став очима артилерійської бригади: спостерігає за військовою технікою російських окупантів з допомогою безпілотних авіаційних комплексів та допомагає підрозділам гармашів її ефективно знищувати. На даний момент молодший лейтенант уже став командиром взводу безпілотних авіаційних комплексів 44 Окремої артилерійської бригади імені гетьмана Данила Апостола Оперативного командування “Захід” Сухопутних військ Збройних Сил України.
18:35
Переможцем тендеру буде «несподівано», але знову ОНУР?
Якщо не садиш дерева, то не ремонтуєш дороги у Львові.
13:18
Суд відпустив під заставу 90 тисяч гривень скандального львівського забудовника Андрія Кучму
Компанія ТОВ «Гарнобуд» Андрія Кучми фігурує в численних судових позовах.
20:51
Страх і ненависть до ТЦК: чому українці не люблять цю структуру?
Нещодавні неадекватні заяви й дописи нардепа Гончаренка спричинили нову хвилю дискусій щодо ТЦК. І якщо одні зауважують, що робота цієї структури — головне джерело поповнення лав українського війська, то інші наголошують на "свавіллі", "бусифікації" та порушенні прав людини. Проте не все так просто, як би нам хотілось. Бо ж ТЦК — це також частина Збройних сил України, а нехаяти власних військових у час, коли вам загрожує ворог — дуже небезпечно. То де взялась ненависть до ТЦК, хто у цьому винен і якою є роль "простих українців"? Давайте з'ясуємо.