Голові Нацбанку України повідомили про підозру у розкраданні коштів

За версією слідства, він причетний до розкрадання понад 206 млн грн Укргазбанку.

06.10.2022
Голові Нацбанку України повідомили про підозру у розкраданні коштів

Голові Національного банку України Кирилу Шевченку оголосили про підозру у розкраданнях. Про це повідомляє Спеціалізована антикорупційна прокуратура.

Під час слідства було встановлено, що керівництво банку, володіючи інформацією про укладені з великими клієнтами договори банківського обслуговування, використали її для розкрадання грошових коштів.

“З цією метою службові особи банку забезпечили укладення фіктивних договорів із фізичними та юридичними особами, які нібито, будучи “агентами” банку, залучили до нього великих клієнтів. За такі “агентські послуги” банк щомісячно незаконно виплачував “винагороду” цим особам”, – зазначили у САП.

За даними прокуратури, впродовж 2014-2019 років за цією схемою банк безпідставно перерахував 52 фіктивним агентам понад 206 млн гривень.

П’ятьом основним фігурантам справи вже повідомили про підозру. Серед них – діючий Голова Національного банку України, колишні та чинні високопосадовці банківських установ.

Їх дії кваліфікували за ч. 3 ст. 27 ч. 5 ст. 191; ч. 3 ст. 27 ч. 3 ст. 28 ч. 1 ст. 366 КК України.

У САП зазначають, що епізоди розкрадання стосуються періоду перебування Шевченка на посаді голови правління Укргазбанку.

Триває досудове розслідування.

Нагадаємо, днями Кирило Шевченко звернувся до президента Зеленського з проханням прийняти його відставку.

Коментарі

12:41
Історія 23-річного добровольця, який став командиром взводу безпілотників на передовій
Взимку 2023 року 23-річний комп’ютерний інженер Сергій із Рівненщини твердо вирішив – з власної ініціативи вступити на військову службу. І так колишній програміст став очима артилерійської бригади: спостерігає за військовою технікою російських окупантів з допомогою безпілотних авіаційних комплексів та допомагає підрозділам гармашів її ефективно знищувати. На даний момент молодший лейтенант уже став командиром взводу безпілотних авіаційних комплексів 44 Окремої артилерійської бригади імені гетьмана Данила Апостола Оперативного командування “Захід” Сухопутних військ Збройних Сил України.
18:35
Переможцем тендеру буде «несподівано», але знову ОНУР?
Якщо не садиш дерева, то не ремонтуєш дороги у Львові.
13:18
Суд відпустив під заставу 90 тисяч гривень скандального львівського забудовника Андрія Кучму
Компанія ТОВ «Гарнобуд» Андрія Кучми фігурує в численних судових позовах.
20:51
Страх і ненависть до ТЦК: чому українці не люблять цю структуру?
Нещодавні неадекватні заяви й дописи нардепа Гончаренка спричинили нову хвилю дискусій щодо ТЦК. І якщо одні зауважують, що робота цієї структури — головне джерело поповнення лав українського війська, то інші наголошують на "свавіллі", "бусифікації" та порушенні прав людини. Проте не все так просто, як би нам хотілось. Бо ж ТЦК — це також частина Збройних сил України, а нехаяти власних військових у час, коли вам загрожує ворог — дуже небезпечно. То де взялась ненависть до ТЦК, хто у цьому винен і якою є роль "простих українців"? Давайте з'ясуємо.