Ексдепутату вручили підозру за одну з рекордних пропозицій хабаря

Колишньому народному депутату Максиму Микитасю повідомили про підозру у справі про спробу підкупу мера Дніпра Бориса Філатова.

20.10.2022
Ексдепутату вручили підозру за одну з рекордних пропозицій хабаря
Максим Микитась

Про це повідомили в Національному антикорупційному бюро і Спеціалізованій антикорупційній прокуратурі.

Дії Микитася кваліфікували за ч. 4 ст. 369 КК — пропозиція, обіцянка або надання неправомірної вигоди службовій особі. За цією частиною статті екснардепу загрожує від 5 до 10 років позбавлення волі з можливістю конфіскації майна.

Правоохоронці нагадали, що, за даними слідства, Микитась пропонував Борису Філатову €22 мільйони — це одна з рекордних сум хабаря, яку пропонували (і зафіксували) в Україні.

У 2010-2016 роках Максим Микитась був президентом державної будівельної корпорації «Укрбуд». А з 2014 до 2015 року був депутатом Київської міської ради, заступником голови комісії з питань містобудування, архітектури та землекористування.

Максим Микитась був народним депутатом 8 скликання (2014-2019 роки), обраний влітку 2016 року на проміжних виборах за округом №206 (Чернігівська область) як безпартійний самовисуванець.

2019 року Микитасю повідомили про підозру в заволодінні майном Нацгвардії на суму понад 81 млн гривень.

Йому інкримінують організацію укладання договорів між підконтрольними йому особами — керівниками будівельної компанії, бенефіціарним власником якої був народний обранець, — та командувачем Нацгвардії України щодо обміну нерухомості Нацгвардії в Печерському районі Києва на нерухомість на околиці міста (біля станції метро «Червоний хутір»). Унаслідок цього нерівнозначного обміну держустанові завдано збитків на понад 81 млн гривень.

 

Коментарі

12:41
Історія 23-річного добровольця, який став командиром взводу безпілотників на передовій
Взимку 2023 року 23-річний комп’ютерний інженер Сергій із Рівненщини твердо вирішив – з власної ініціативи вступити на військову службу. І так колишній програміст став очима артилерійської бригади: спостерігає за військовою технікою російських окупантів з допомогою безпілотних авіаційних комплексів та допомагає підрозділам гармашів її ефективно знищувати. На даний момент молодший лейтенант уже став командиром взводу безпілотних авіаційних комплексів 44 Окремої артилерійської бригади імені гетьмана Данила Апостола Оперативного командування “Захід” Сухопутних військ Збройних Сил України.
18:35
Переможцем тендеру буде «несподівано», але знову ОНУР?
Якщо не садиш дерева, то не ремонтуєш дороги у Львові.
13:18
Суд відпустив під заставу 90 тисяч гривень скандального львівського забудовника Андрія Кучму
Компанія ТОВ «Гарнобуд» Андрія Кучми фігурує в численних судових позовах.
20:51
Страх і ненависть до ТЦК: чому українці не люблять цю структуру?
Нещодавні неадекватні заяви й дописи нардепа Гончаренка спричинили нову хвилю дискусій щодо ТЦК. І якщо одні зауважують, що робота цієї структури — головне джерело поповнення лав українського війська, то інші наголошують на "свавіллі", "бусифікації" та порушенні прав людини. Проте не все так просто, як би нам хотілось. Бо ж ТЦК — це також частина Збройних сил України, а нехаяти власних військових у час, коли вам загрожує ворог — дуже небезпечно. То де взялась ненависть до ТЦК, хто у цьому винен і якою є роль "простих українців"? Давайте з'ясуємо.