У Івано-Франківську судитимуть адміністратора телеграм-каналу «Херсонская Республика»

Телеграм-канал, про який йдеться, поширював новини окупаційної адміністрації Херсонщини та надавав всебічну інформаційну підтримку встановленому там російському режиму.

31.10.2022
У Івано-Франківську судитимуть адміністратора телеграм-каналу «Херсонская Республика»
Фото: Управління СБ України в Івано-Франківській області

Слідчі завершили досудове розслідування щодо уродженця Івано-Франківська, який створив та адміністрував канал «Херсонская Республика» у Телеграм. 

Чоловік створив телеграм-канал у квітні, після початку повномасштабного вторгнення. Дописи розміщував як власний контент, без репостів, що створювало ефект «новин з перших рук». Основними «ньюзмейкерами» та спікерами каналу були гауляйтер Херсонщини Володимир Сальдо та його заступник Кирило Стремоусов. 

“Новини каналу створювали враження, ніби російська федерація в Херсонській області назавжди. У них йшлося про зміну герба на російський, перейменування вулиць, початок видачі паспортів РФ, впровадження російського рубля та телефонних номерів. Окрему підтримку адміністратор каналу надавав питанню проведення референдуму про приєднання до РФ”, – повідомляє СБУ. 

Адміністратор каналу публікував також зневажливі дописи щодо військовослужбовців Збройних сил України, українського народу й держави. Натомість російські загарбники в його матеріалах виступали як герої та визволителі від «нацистів». 

Зрадника затримали в серпні. 

Слідчі СБУ обвинувачують фігуранта за чотирма статтями Кримінального кодексу України:

– ч. 2 ст. 109 (розповсюдження матеріалів із публічними закликами до захоплення державної влади);

– ч. 5 ст. 111-1 (участь в організації незаконних референдумів на тимчасово окупованій території та публічних закликах до проведення таких незаконних референдумів на тимчасово окупованій території);

– ч. 2 ст. 435- 1 (поширення матеріалів, які містять образу честі і гідності військовослужбовців, які здійснюють заходи із забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії російської федерації);

– ч. 3 ст. 436-2 (поширення матеріалів, у яких міститься виправдовування, визнання правомірною, заперечення збройної агресії російської федерації проти України, розпочатої у 2014 році, глорифікації її учасників).

Наразі чоловік перебуває під вартою. У разі, якщо провину буде доведено в суді, на нього очікує до 10 років позбавлення волі.

Коментарі

12:41
Історія 23-річного добровольця, який став командиром взводу безпілотників на передовій
Взимку 2023 року 23-річний комп’ютерний інженер Сергій із Рівненщини твердо вирішив – з власної ініціативи вступити на військову службу. І так колишній програміст став очима артилерійської бригади: спостерігає за військовою технікою російських окупантів з допомогою безпілотних авіаційних комплексів та допомагає підрозділам гармашів її ефективно знищувати. На даний момент молодший лейтенант уже став командиром взводу безпілотних авіаційних комплексів 44 Окремої артилерійської бригади імені гетьмана Данила Апостола Оперативного командування “Захід” Сухопутних військ Збройних Сил України.
18:35
Переможцем тендеру буде «несподівано», але знову ОНУР?
Якщо не садиш дерева, то не ремонтуєш дороги у Львові.
13:18
Суд відпустив під заставу 90 тисяч гривень скандального львівського забудовника Андрія Кучму
Компанія ТОВ «Гарнобуд» Андрія Кучми фігурує в численних судових позовах.
20:51
Страх і ненависть до ТЦК: чому українці не люблять цю структуру?
Нещодавні неадекватні заяви й дописи нардепа Гончаренка спричинили нову хвилю дискусій щодо ТЦК. І якщо одні зауважують, що робота цієї структури — головне джерело поповнення лав українського війська, то інші наголошують на "свавіллі", "бусифікації" та порушенні прав людини. Проте не все так просто, як би нам хотілось. Бо ж ТЦК — це також частина Збройних сил України, а нехаяти власних військових у час, коли вам загрожує ворог — дуже небезпечно. То де взялась ненависть до ТЦК, хто у цьому винен і якою є роль "простих українців"? Давайте з'ясуємо.