Які наслідки для бізнесу матиме новий розмір мінімальної зарплати з 1 жовтня

За Законом про Держбюджет на 2022 рік з 1 жовтня розмір мінзарплати збільшиться та становитиме 6700 грн. На що ж вплинуть ці показники для бізнесу?

27.09.2022
Які наслідки для бізнесу матиме новий розмір мінімальної зарплати з 1 жовтня
Фото: умовне

Нові розміри

Як пише “Дебет-Кредит”, з 1 жовтня 2022 року розмір мінімальної зарплати становитиме:

  • у місячному розмірі — 6700 гривень;
  • у погодинному розмірі — 40,46 гривень.

Водночас розмір прожиткового мінімуму для працездатних осіб поки що не зміниться і становитиме 2600 грн. З 1 грудня 2022 року він зросте і становитиме 2684 гривні, але про це ми поговоримо вже у листопаді.

Для роботодавців

Розмір заробітної плати працівника за повністю виконану місячну (годинну) норму праці не може бути нижчим за розмір мінімальної заробітної плати. Тож у жовтні 2022 року слід буде нараховувати зарплату не нижче 6700 грн у такому випадку.

Посадові оклади можна не змінювати з 1 жовтня через збільшення розміру прожиткового мінімуму, оскільки це не є обов’язковими вимогами.

Мінімальний страховий внесок з ЄСВ за основного працівника, який не є особою з інвалідністю, за жовтень буде 1474 грн.

Максимальна база для нарахування ЄСВ у жовтні буде 100 500 грн.

Які ще наслідки матиме для оплати праці, лікарняних, декретних, відпускних збільшення МЗП? Чи зміниться щось в оподаткуванні доходів працівників? 

Для ФОПів

Для всіх фізосіб-підприємців незалежно від обраної системи оподаткування мінімальний страховий внесок з ЄСВ за жовтень буде 1474 грн.

Максимальна база для нарахування ЄСВ у жовтні – 100 500 грн.

А максимальні ставки єдиного податку з 1 жовтня не зміняться. Тож максимальні ставки єдиного податку протягом всього 2022 року:

  • для платників І групи – 248,10 грн/міс.;
  • для платників ІІ групи – 1300 грн/міс.

Наголошуємо, розміри максимальної ставки, а реальну для кожної адміністративно-територіальної одиниці мають встановити органи місцевого самоврядування.

Інші наслідки

Розмір місцевих податків та деякі правила оподаткування податком на прибуток прив’язані до мінімальної зарплати на 1 січня. Тому вони залишаються незмінними до кінця 2022 року.

А от фінансові штрафи за порушення трудового законодавства з 1 жовтня збільшаться. Зокрема, за неоформлених працівників та зарплату у «конвертах» фінансовий штраф буде становити 67000 грн за кожного працівника.

Коментарі

12:41
Історія 23-річного добровольця, який став командиром взводу безпілотників на передовій
Взимку 2023 року 23-річний комп’ютерний інженер Сергій із Рівненщини твердо вирішив – з власної ініціативи вступити на військову службу. І так колишній програміст став очима артилерійської бригади: спостерігає за військовою технікою російських окупантів з допомогою безпілотних авіаційних комплексів та допомагає підрозділам гармашів її ефективно знищувати. На даний момент молодший лейтенант уже став командиром взводу безпілотних авіаційних комплексів 44 Окремої артилерійської бригади імені гетьмана Данила Апостола Оперативного командування “Захід” Сухопутних військ Збройних Сил України.
18:35
Переможцем тендеру буде «несподівано», але знову ОНУР?
Якщо не садиш дерева, то не ремонтуєш дороги у Львові.
13:18
Суд відпустив під заставу 90 тисяч гривень скандального львівського забудовника Андрія Кучму
Компанія ТОВ «Гарнобуд» Андрія Кучми фігурує в численних судових позовах.
20:51
Страх і ненависть до ТЦК: чому українці не люблять цю структуру?
Нещодавні неадекватні заяви й дописи нардепа Гончаренка спричинили нову хвилю дискусій щодо ТЦК. І якщо одні зауважують, що робота цієї структури — головне джерело поповнення лав українського війська, то інші наголошують на "свавіллі", "бусифікації" та порушенні прав людини. Проте не все так просто, як би нам хотілось. Бо ж ТЦК — це також частина Збройних сил України, а нехаяти власних військових у час, коли вам загрожує ворог — дуже небезпечно. То де взялась ненависть до ТЦК, хто у цьому винен і якою є роль "простих українців"? Давайте з'ясуємо.