ООН: Білорусь погодилася на транзит українського зерна без жодних умов

Це дозволить доправити зерно до литовських портів.

12.12.2022
ООН: Білорусь погодилася на транзит українського зерна без жодних умов
Фото: умовне

В ООН запевняють, що Білорусь погодилася на транзит українського зерна без жодних умов. Про це йдеться в заяві речника генерального секретаря Організації Обʼєднаних Націй Стафена Дюжарріка.

У Нью-Йорку 9 грудня генсек ООН Антоніу Гутерреш зустрівся із заступником міністра закордонних справ Білорусі Юрієм Амбразевичем.

На зустрічі білоруський дипломат поінформував про те, що його країна «без жодних попередніх умов погодиться на транзит українських зернових».

Також Амбразевич повторив прохання уряду Білорусі мати можливість експортувати власні добрива, які підпадають під санкції Заходу.

Україна наразі експортує агропродукцію за рахунок «зернового коридору» в Чорному морі.

Позиція Литви

Водночас президент Литви Гітанас Науседа заявив, що пропозиція Білорусі щодо транспортування українського зерна через свою територію до Литви є “пасткою”.  За його словами, Білорусь у такий спосіб намагається уникнути санкцій.

“Українське зерно вже їздить через Польщу та інші країни до балтійських портів. Це пастка. Не потрапляймо в неї”, – написав він у Twitter.

На тому, що українське зерно не можна транспортувати до країн Балтії через Білорусь, президент Литви наголошував ще в червні. Тоді він зазначав, що пошкоджена, а потім відремонтована для переправлення зерна залізниця на українсько-білоруському кордоні може сприяти новій атаці на Україну з території Білорусі.

Крім того, наголошував Науседа, білоруський диктатор Олександр Лукашенко дав зрозуміти, що підтримує військову агресію РФ. А це означає, що про перевезення вантажів через Білорусь не може бути й мови.

Водночас влітку Лукашенко поставив умову на перевезення українського зерна через Білорусь – поновлення транзиту білоруських добрив через Литву.

 

Коментарі

12:41
Історія 23-річного добровольця, який став командиром взводу безпілотників на передовій
Взимку 2023 року 23-річний комп’ютерний інженер Сергій із Рівненщини твердо вирішив – з власної ініціативи вступити на військову службу. І так колишній програміст став очима артилерійської бригади: спостерігає за військовою технікою російських окупантів з допомогою безпілотних авіаційних комплексів та допомагає підрозділам гармашів її ефективно знищувати. На даний момент молодший лейтенант уже став командиром взводу безпілотних авіаційних комплексів 44 Окремої артилерійської бригади імені гетьмана Данила Апостола Оперативного командування “Захід” Сухопутних військ Збройних Сил України.
18:35
Переможцем тендеру буде «несподівано», але знову ОНУР?
Якщо не садиш дерева, то не ремонтуєш дороги у Львові.
13:18
Суд відпустив під заставу 90 тисяч гривень скандального львівського забудовника Андрія Кучму
Компанія ТОВ «Гарнобуд» Андрія Кучми фігурує в численних судових позовах.
20:51
Страх і ненависть до ТЦК: чому українці не люблять цю структуру?
Нещодавні неадекватні заяви й дописи нардепа Гончаренка спричинили нову хвилю дискусій щодо ТЦК. І якщо одні зауважують, що робота цієї структури — головне джерело поповнення лав українського війська, то інші наголошують на "свавіллі", "бусифікації" та порушенні прав людини. Проте не все так просто, як би нам хотілось. Бо ж ТЦК — це також частина Збройних сил України, а нехаяти власних військових у час, коли вам загрожує ворог — дуже небезпечно. То де взялась ненависть до ТЦК, хто у цьому винен і якою є роль "простих українців"? Давайте з'ясуємо.