Бразильський експорт м’яса птиці збільшується через війну в Україні

В арабських країнах посилюються позиції бразильського птахівництва. Ринкові аналітики пов’язують це перш за все з війною в Україні, оскільки саме українська продукція птахівництва була дуже сильною конкуренткою бразильскій у цій частині світу.

21.02.2023
Бразильський експорт м’яса птиці збільшується через війну в Україні
Фото: умовне

Про це GrowHow повідомили у Польській національній палаті птахівництва та виробників кормів (Krajowa Izba Producentów Drobiu i Pasz, скор. — KIPDIP).

Через повномасштабне військове вторгнення росії український експорт курятини став в основному залишковим, чим оперативно скористалися бразильські екпортери. Як зазначили у KIPDIP, офіційних даних щодо точної кількості відвантажень бразильської птиці до арабських країн у 2022 р. ще немає, однак відомо, що весь бразильський експорт до 22 країн Ліги арабських держав минулого року зріс до $17,7 млрд, що є найвищим показником з 1989 року. Такий показник також означає збільшення екпортних показників бразильської птиці у регіон на понад 23% порівняно з 2021 роком.

У бразильському експорті до арабських країн куряче м’ясо разом із зерновими становить 71% вартості всього експорту країни.

Цікавою є інформація про ціну тонни м’яса курчат-бройлерів, яке Бразилія продає до країн Ліги арабських держав. У 2022 році бразильці отримували $2172 за тонну м’яса, тоді як у 2021 році — $2022 . Тобто за рік тонна бразильського м’яса птиці в арабських раїнах подорожчала на $150.

Додамо, що м’ясо птиці, яке Бразилія експортує в арабські країни, є халяльним.

 

Коментарі

12:41
Історія 23-річного добровольця, який став командиром взводу безпілотників на передовій
Взимку 2023 року 23-річний комп’ютерний інженер Сергій із Рівненщини твердо вирішив – з власної ініціативи вступити на військову службу. І так колишній програміст став очима артилерійської бригади: спостерігає за військовою технікою російських окупантів з допомогою безпілотних авіаційних комплексів та допомагає підрозділам гармашів її ефективно знищувати. На даний момент молодший лейтенант уже став командиром взводу безпілотних авіаційних комплексів 44 Окремої артилерійської бригади імені гетьмана Данила Апостола Оперативного командування “Захід” Сухопутних військ Збройних Сил України.
18:35
Переможцем тендеру буде «несподівано», але знову ОНУР?
Якщо не садиш дерева, то не ремонтуєш дороги у Львові.
13:18
Суд відпустив під заставу 90 тисяч гривень скандального львівського забудовника Андрія Кучму
Компанія ТОВ «Гарнобуд» Андрія Кучми фігурує в численних судових позовах.
20:51
Страх і ненависть до ТЦК: чому українці не люблять цю структуру?
Нещодавні неадекватні заяви й дописи нардепа Гончаренка спричинили нову хвилю дискусій щодо ТЦК. І якщо одні зауважують, що робота цієї структури — головне джерело поповнення лав українського війська, то інші наголошують на "свавіллі", "бусифікації" та порушенні прав людини. Проте не все так просто, як би нам хотілось. Бо ж ТЦК — це також частина Збройних сил України, а нехаяти власних військових у час, коли вам загрожує ворог — дуже небезпечно. То де взялась ненависть до ТЦК, хто у цьому винен і якою є роль "простих українців"? Давайте з'ясуємо.