У Львівській ОВА розповіли про нові критерії визначення підприємств критично важливими

2 критерії КМУ та 2 підкритерії ОВА – в сумі дають 3 необхідних критерії для отримання статусу критично важливих.

18.12.2024
У Львівській ОВА розповіли про нові критерії визначення підприємств критично важливими

Про це повідомив перший заступник начальника Львівської ОВА Андрій Годик.

Механізм визначення підприємств критично важливими встановлений Критеріями та Порядком, які затверджені Постановою Кабінету Міністрів України №76 від 27 січня 2023 року (в редакції постанови Кабінету Міністрів України від 22 листопада 2024 № 1332).

Вказаний порядок передбачає, що підприємства для отримання статусу критично важливого повинні підтверджувати відповідність критеріям. Уряд встановив вісім таких критеріїв.

Загалом як і раніше, щоб вважатися підприємством, що має важливе значення для галузі національної економіки чи задоволення потреб територіальної громади в особливий період, потрібно відповідати 3 критеріям КМУ.

Обов’язковими критеріями Кабміну відтепер є:

▪ нарахована середня зарплата у підприємстві за останній календарний квартал повинна бути не менше 2,5 мінімальної зарплати (окрім державних і комунальних підприємств);

▪ відсутність заборгованості по сплаті усіх податків.

Якщо підприємство відповідає лише 2 критеріям КМУ, воно може скористатися підкритеріями, які розроблені Львівською ОВА. До слова, саме 4-й критерій Кабміну передбачає, що обласні адміністрації розробляють власні регіональні критерії, за погодженням з Міністерством економіки України та Міністерством оборони України, відповідно до можливостей бізнесу області.

Отож, щоб отримати необхідний третій критерій КМУ та, відповідно, отримати статут критичності, необхідно відповідати не менше, ніж двом підкритеріям Львівської ОВА:

1) підприємство сплатило податків і зборів до загального фонду бюджету територіальної громади за попередній рік на суму, що становить не менше:

0,5% суми бюджету територіальної громади, якщо індекс податкоспроможності громади дорівнює або є більшим 1;

1% суми бюджету територіальної громади, якщо індекс податкоспроможності громади становить від 0,5 до 0,999;

1,5% суми бюджету територіальної громади, якщо індекс податкоспроможності громади становить 0 до 0,499;

2) підприємство належить до комунальної форми власності та надає послуги з постачання теплової енергії, постачання гарячої води, централізованого водопостачання, централізованого водовідведення.

3) чисельність працівників підприємства (з урахуванням мобілізованих працівників) на кінець останнього календарного кварталу, що передує даті звернення, становить 30 осіб та більше.

4) чисельність працівників підприємства на кінець останнього календарного кварталу, що передує даті звернення підприємства, становить 20 осіб та більше, з яких 10% та більше працівників (за основним місцем роботи) є особами зі статусом учасників бойових дій, осіб з інвалідністю внаслідок війни або учасників війни, наданим у зв’язку з участю в антитерористичній операції, забезпеченні її проведення чи у здійсненні заходів із забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії Російської Федерації в Донецькій та Луганській областях, забезпеченні їх здійснення, у заходах, необхідних для забезпечення оборони України, захисту безпеки населення та інтересів держави у зв’язку з військовою агресією Російської Федерації проти України.

5) підприємство здійснює сільськогосподарську діяльність з вирощування:

плодових культур, обсяг виробництва (валовий збір) яких за попередній рік становить 750 ц (75 т) та більше;

або ягідних культур або винограду, обсяг виробництва (валовий збір) яких за попередній рік становить 250 ц (25 т) та більше;

або овочевих культур, обсяг виробництва (валовий збір) яких за попередній рік становить 1500 ц (150 т) та більше;

або зернових культур, обсяг виробництва (валовий збір) яких за попередній рік становить 5000 ц (500 т) та більше;

або олійних культур, обсяг виробництва (валовий збір) яких за попередній рік становить 2500 ц (250 т) та більше;

або великої рогатої худоби зі середньорічним поголів’ям корів 50 голів та більше;

6) підприємство є оператором об’єкта критичної інфраструктури, включеним до Реєстру об’єктів критичної інфраструктури;

7) підприємство здійснює зовнішньоекономічну діяльність та експортувало 30% або більше продукції, яка була вироблена або піддана достатній переробці чи обробці підприємством за попередній рік;

8) основною діяльністю підприємства є виробництво продукції або оптова торгівля продуктами харчування в обсягах, що дорівнює або перевищує 60 мільйонів гривень на рік (за попередній рік).

Таким чином, 2 критерії КМУ та 2 підкритерії ОВА – в сумі дають 3 необхідних критерії для отримання статусу критично важливих.

Загальний алгоритм подальших дій залишається таким як і був: подаєте документи до обласної військової адміністрації ([email protected]), адміністрація перевіряє на відповідність критеріям та дає офіційну відповідь.

Обов’язково вказуйте свої контактні дані (електронну адресу, контактний телефон), при надсиланні документів.

За цим посиланням все необхідне: перелік критеріїв, зразки документів.

Додаткову інформацію можна отримати за номером: (032) 2 999 251.

Статус критично важливих, який було надано підприємствам рішенням Львівської ОВА, є чинними до завершення строку їх дії, але не пізніше ніж до 28 лютого 2025 року.

Коментарі

09:47
Львівʼянин може втратити високу посаду у футболі
УЕФА відкрив справу проти віце-президента Української асоціації футболу Олександра Шевченка, який є мешканцем Львова, і головою обласної футбольної асоціації.
09:01
“На службі” у проросійських депутаток й аферистів?
ТСК, яку очолюють депутатки Юлія Яцик та Анна Скороход, спершу спричинились до відкриття кримінального провадження проти курсанта Академії Сагайдачного, а згодом на темі його звільнення влаштували дискредитаційну кампанію проти навчального закладу.
11:37
Для облаштування пункту пропуску «Краківець» на Львівщині виділили 2 млн грн
Кошти будуть спрямовані на матеріально-технічне забезпечення Львівської митниці для покращення соціальної інфраструктури міжнародного пункту пропуску для автомобільного сполучення «Краківець».
11:32
Представник омбудсмена прийде на засідання комісії УАФ щодо можливого насилля Олександра Шевченка проти фінансового директора Євгенії Сагайдак
В Українській асоціації футболу створили цілу комісію щодо конфлікту між поважним Паном зі Львова віце-президентом УАФ, голови Львівської асоціації футболу Олександром Шевченком та фінансовою директоркою Євгенією Сагайдак.