Хірурги у Львові врятували підлітка, який потрапив у ДТП

15-річний іванофранківець Артур Мигович потрапив у ДТП цьогоріч у серпні. Він їхав на скутері і на повороті зіштовхнувся з легковою автівкою.

12.12.2024
Хірурги у Львові врятували підлітка, який потрапив у ДТП

Про це повідомляє Перше медичне об’єднання Львова.

Хлопець зазнав важких травм. Зокрема: 4 переломи ноги, а також перелом лівої ключиці та кісток тазу. Артур втратив багато крові і лікарі не знали чи він виживе. Хлопцеві виконали 4 переливання крові та 4 операції.

Коли найстрашніше вже було позаду, виявилося, що права нога Артура геть не рухається. За допомогою батьки хлопця звернулися до львівських медиків. Підлітка обстежили та з’ясували причину – розрив сідничного нерву, найбільшого в організмі людини. Саме цей нерв відіграє ключову роль у забезпеченні рухової та чутливої функції ніг. До того ж розрив сягав 7 сантиметрів.

“Ми маємо великий досвід в лікуванні нервів. Для відновлення в Артура функції нижньої кінцівки ми спільно з дитячими хірургами виконали реконструктивну операцію з аутотрансплантації фрагменту нерву з гомілки на місце дефекту магістрального сідничного нерву. Потому, за допомогою мікрохірургічної техніки, ми наклали спеціальні шви для того, щоб відновилась чутливість ноги. З нашого боку все минуло успішно”, — розповів про перебіг операції хірург Гнат Герич.

Специфіка таких втручання в тому, що подальший результат від операції залежить не лише від уміння хірургів, а й від самої здатності пересадженого нерву до регенерації.

Попереду в Артура тривала реабілітація та щомісячні огляди, аби відстежувати динаміку відновлення.

Коментарі

12:41
Історія 23-річного добровольця, який став командиром взводу безпілотників на передовій
Взимку 2023 року 23-річний комп’ютерний інженер Сергій із Рівненщини твердо вирішив – з власної ініціативи вступити на військову службу. І так колишній програміст став очима артилерійської бригади: спостерігає за військовою технікою російських окупантів з допомогою безпілотних авіаційних комплексів та допомагає підрозділам гармашів її ефективно знищувати. На даний момент молодший лейтенант уже став командиром взводу безпілотних авіаційних комплексів 44 Окремої артилерійської бригади імені гетьмана Данила Апостола Оперативного командування “Захід” Сухопутних військ Збройних Сил України.
18:35
Переможцем тендеру буде «несподівано», але знову ОНУР?
Якщо не садиш дерева, то не ремонтуєш дороги у Львові.
13:18
Суд відпустив під заставу 90 тисяч гривень скандального львівського забудовника Андрія Кучму
Компанія ТОВ «Гарнобуд» Андрія Кучми фігурує в численних судових позовах.
20:51
Страх і ненависть до ТЦК: чому українці не люблять цю структуру?
Нещодавні неадекватні заяви й дописи нардепа Гончаренка спричинили нову хвилю дискусій щодо ТЦК. І якщо одні зауважують, що робота цієї структури — головне джерело поповнення лав українського війська, то інші наголошують на "свавіллі", "бусифікації" та порушенні прав людини. Проте не все так просто, як би нам хотілось. Бо ж ТЦК — це також частина Збройних сил України, а нехаяти власних військових у час, коли вам загрожує ворог — дуже небезпечно. То де взялась ненависть до ТЦК, хто у цьому винен і якою є роль "простих українців"? Давайте з'ясуємо.