Пенсіонерка у Львові через суд скасувала обмеження на безкоштовні поїздки у транспорті

Суд визнав протиправним і скасував рішення виконкому Львівської міської ради, яке встановлює ліміт на 60 безкоштовних поїздок в громадському транспорті для пенсіонерів та людей з інвалідністю ІІІ групи.

11.12.2024
Пенсіонерка у Львові через суд скасувала обмеження на безкоштовні поїздки у транспорті

До Львівського окружного адміністративного суду звернулась пенсіонерка. Вона вимагала скасувати рішення виконкому ЛМР про встановлення ліміту у розмірі 60 безкоштовних поїздок у громадському транспорті на місяць для пенсіонерів та людей з інвалідністю ІІІ групи. За словами жінки, таке обмеження порушує її законні права.

“Позивачка звернула увагу, що встановлений ліміт поїздок є необґрунтованим, оскільки для того, аби пересуватись по місту, пасажир-пенсіонер змушений здійснювати пересадки на різні види транспорту, оскільки маршрути транспорту не завжди забезпечують безпересадкове добирання до потрібного місця. В умовах скрутного економічного становища пенсіонерів таке додаткове фінансове навантаження є неприпустимим та порушує їхні права”, — йдеться у повідомленні.

Суд постановив, що встановлення лімітів із подальшою оплатою проїзду за умови їх перевищення суперечить постанові Кабміну “Про безплатний проїзд пенсіонерів на транспорті загального користування”. А також визнав рішення виконкому протиправним і нечинним.

На рішення суду відреагувала Львівська міська рада. Там зазначили, що місто не погоджується з ухвалою суду.

“Є перелік пільгових категорій, які мають право на безоплатний проїзд у громадському транспорті на підставі законів України. Пенсіонери та люди з інвалідністю ІІІ групи не входять до цього переліку. Таку пільгу у Львові цим двом категоріям мешканців надало місто як додаткову соціальну гарантію. Відповідно, визначати кількість пільгових поїздок для саме для цих категорій є правом органу місцевого самоврядування”, — йдеться у повідомленні.

Крім того, зауважили, що для власників усіх “ЛеоКарт” доступна безкоштовна пересадка, отже цей аргумент позивачки не варто брати до уваги.

У Львівській міській раді заявили, що подаватимуть апеляцію.

Коментарі

12:41
Історія 23-річного добровольця, який став командиром взводу безпілотників на передовій
Взимку 2023 року 23-річний комп’ютерний інженер Сергій із Рівненщини твердо вирішив – з власної ініціативи вступити на військову службу. І так колишній програміст став очима артилерійської бригади: спостерігає за військовою технікою російських окупантів з допомогою безпілотних авіаційних комплексів та допомагає підрозділам гармашів її ефективно знищувати. На даний момент молодший лейтенант уже став командиром взводу безпілотних авіаційних комплексів 44 Окремої артилерійської бригади імені гетьмана Данила Апостола Оперативного командування “Захід” Сухопутних військ Збройних Сил України.
18:35
Переможцем тендеру буде «несподівано», але знову ОНУР?
Якщо не садиш дерева, то не ремонтуєш дороги у Львові.
13:18
Суд відпустив під заставу 90 тисяч гривень скандального львівського забудовника Андрія Кучму
Компанія ТОВ «Гарнобуд» Андрія Кучми фігурує в численних судових позовах.
20:51
Страх і ненависть до ТЦК: чому українці не люблять цю структуру?
Нещодавні неадекватні заяви й дописи нардепа Гончаренка спричинили нову хвилю дискусій щодо ТЦК. І якщо одні зауважують, що робота цієї структури — головне джерело поповнення лав українського війська, то інші наголошують на "свавіллі", "бусифікації" та порушенні прав людини. Проте не все так просто, як би нам хотілось. Бо ж ТЦК — це також частина Збройних сил України, а нехаяти власних військових у час, коли вам загрожує ворог — дуже небезпечно. То де взялась ненависть до ТЦК, хто у цьому винен і якою є роль "простих українців"? Давайте з'ясуємо.