Не тимощуком єдиним. В українському спорті зріє новий “сєпарський” скандал. Цього разу у важкій атлетиці

20 грудня конкурсна комісія Міністерства молоді та спорту мала би розглядати кандидатуру на посаду головного тренера збірних України з важкої атлетики. Голова федерації штангістів, небезвідомий бізнесмен і народний депутат (колись – Партія регіонів, зараз – група “За майбутнє”) Олександр Герега запропонував на цю посаду такого собі Олега Полякова.

10.12.2024
Не тимощуком єдиним. В українському спорті зріє новий “сєпарський” скандал. Цього разу у важкій атлетиці

Ймовірне призначення цього фахівця не на жарт збурило штангістів і тренерів, які буквально завалюють гнівними листами Міністерство. Мовляв, під час війни загинув уже не один український штангіст, а очолити збірну пропонують “сєпару”.

Отож, до суті. Ще у 2013 році Поляков був старшим тренером жіночої збірної України. Однак невдовзі після анексії Криму московити запропонували йому “підіймати штангу” на окупованому півострові. Поляков погодився і очолив так зване регіональне відділення федерації важкої атлетики Росії у Севастополі.

Потім були спроби продовжити роботу в Москві, але в результаті Поляков опинився у Молдові. Достеменно невідомо, чи з Росії тренера копнули, чи він сам прийняв рішення здризнути після допінгових скандалів на болотах і подальших санкцій проти їхніх спортсменів (не секрет, що важка атлетика – один з “найдопінговіших” видів спорту).

Утім і в Молдові тренерський геній Полякова належно не оцінили. Тож, безславно помикавшись ближніми світами, тренер повернувся в Україну і знайшов притулок і роботу у Хмельницькому – вотчині “головного штангіста” країни Гереги.

А в даний час недавній керманич важкоатлетів з окупованого Севастополя працює у… Львові!

Ось така історія, яка може мати дуже паскудні наслідки для української важкої атлетики. Адже далеко не всі спортсмени і тренери готові працювати під “сєпаром”, як вони величають протеже Гереги – Олега Полякова.

Ілюстрації: фото Олега Полякова і скріни з кримських медіа про його здобутки.

Роман Онишкевич

Джерело

Коментарі

12:41
Історія 23-річного добровольця, який став командиром взводу безпілотників на передовій
Взимку 2023 року 23-річний комп’ютерний інженер Сергій із Рівненщини твердо вирішив – з власної ініціативи вступити на військову службу. І так колишній програміст став очима артилерійської бригади: спостерігає за військовою технікою російських окупантів з допомогою безпілотних авіаційних комплексів та допомагає підрозділам гармашів її ефективно знищувати. На даний момент молодший лейтенант уже став командиром взводу безпілотних авіаційних комплексів 44 Окремої артилерійської бригади імені гетьмана Данила Апостола Оперативного командування “Захід” Сухопутних військ Збройних Сил України.
18:35
Переможцем тендеру буде «несподівано», але знову ОНУР?
Якщо не садиш дерева, то не ремонтуєш дороги у Львові.
13:18
Суд відпустив під заставу 90 тисяч гривень скандального львівського забудовника Андрія Кучму
Компанія ТОВ «Гарнобуд» Андрія Кучми фігурує в численних судових позовах.
20:51
Страх і ненависть до ТЦК: чому українці не люблять цю структуру?
Нещодавні неадекватні заяви й дописи нардепа Гончаренка спричинили нову хвилю дискусій щодо ТЦК. І якщо одні зауважують, що робота цієї структури — головне джерело поповнення лав українського війська, то інші наголошують на "свавіллі", "бусифікації" та порушенні прав людини. Проте не все так просто, як би нам хотілось. Бо ж ТЦК — це також частина Збройних сил України, а нехаяти власних військових у час, коли вам загрожує ворог — дуже небезпечно. То де взялась ненависть до ТЦК, хто у цьому винен і якою є роль "простих українців"? Давайте з'ясуємо.