Львівські медики успішно пролікували 7-річну дитину із рідкісним захворюванням

Медики Клініки дитячої нефрології, діалізу та трансплантації нирки встановили діагноз Синдром Гудпасчера семирічній Мілані з Рівненщини. Таке аутоімунне захворювання серед дітей трапляється раз на 2 млн.

20.11.2024
Львівські медики успішно пролікували 7-річну дитину із рідкісним захворюванням

Як повідомляє пресслужба Львівської ОВА, хвороба почалась як звичайна ГРВІ, але стан дитини швидко погіршувався: до катаральних явищ додались зміни у сечовипусканні та гематурія. Через високі показники креатиніну і сечовини рівненські лікарі, до яких звернулась родина, скерували Мілану до Львова.

«У Клініку нефрології дитина потрапила з важким ураженням нирок і потребувала термінового спеціалізованого лікування. Гематурія може свідчити про гломерулонефрит, пов’язаний із системним захворюванням. Тому ми почали шукати хворобу як причину гострої ниркової недостатності. У Рівному дитині уже провели значну частину базових обстежень, тож ми додатково зробили тест на виявлення антитіл до базальної мембрани. Він виявився позитивним, і це вказувало на рідкісну хворобу – системний васкуліт або синдром Гудпасчера. Проведена у нашому Центрі біопсія нирки підтвердила діагноз», – розповів керівник Клініки Роман Андруневич.

Крім імуносупресивної терапії, Мілана отримала 6 сеансів апаратного плазмоферезу. Процедура дороговартісна, але дуже ефективна. Апаратом PrismaFlex вдалось очистити плазму від антитіл, які вражали нирки дитини.

Дитячий нефролог зазначив, що у світі це важке захворювання виявляють вкрай рідко. Тож маленька Мілана – це не лише рідкісний випадок виявлення хвороби, але й успішна історія лікування системного васкуліту.

«Основним завданням було швидко встановити причину гострого пошкодження нирок, оскільки відмічалось стрімке погіршення стану пацієнта. Підозрюючи системне захворювання, основний акцент був зроблений на виявленні специфічних антитіл . Такий підхід дав хороший результат, і зараз дівчинка, здорова та щаслива, повернулась до звичного життя», – додав Роман Андруневич.

Це вкрай рідкісне автоімунне захворювання, яке вражає нирки і легені. У більшості випадків хвороба починається раптово, тригером початку може бути будь-яка респіраторна вірусна інфекція. Погіршення стану пацієнта може бути дуже швидким, і без спеціального лікування призводить до смерті.

Коментарі

12:41
Історія 23-річного добровольця, який став командиром взводу безпілотників на передовій
Взимку 2023 року 23-річний комп’ютерний інженер Сергій із Рівненщини твердо вирішив – з власної ініціативи вступити на військову службу. І так колишній програміст став очима артилерійської бригади: спостерігає за військовою технікою російських окупантів з допомогою безпілотних авіаційних комплексів та допомагає підрозділам гармашів її ефективно знищувати. На даний момент молодший лейтенант уже став командиром взводу безпілотних авіаційних комплексів 44 Окремої артилерійської бригади імені гетьмана Данила Апостола Оперативного командування “Захід” Сухопутних військ Збройних Сил України.
18:35
Переможцем тендеру буде «несподівано», але знову ОНУР?
Якщо не садиш дерева, то не ремонтуєш дороги у Львові.
13:18
Суд відпустив під заставу 90 тисяч гривень скандального львівського забудовника Андрія Кучму
Компанія ТОВ «Гарнобуд» Андрія Кучми фігурує в численних судових позовах.
20:51
Страх і ненависть до ТЦК: чому українці не люблять цю структуру?
Нещодавні неадекватні заяви й дописи нардепа Гончаренка спричинили нову хвилю дискусій щодо ТЦК. І якщо одні зауважують, що робота цієї структури — головне джерело поповнення лав українського війська, то інші наголошують на "свавіллі", "бусифікації" та порушенні прав людини. Проте не все так просто, як би нам хотілось. Бо ж ТЦК — це також частина Збройних сил України, а нехаяти власних військових у час, коли вам загрожує ворог — дуже небезпечно. То де взялась ненависть до ТЦК, хто у цьому винен і якою є роль "простих українців"? Давайте з'ясуємо.