Медики у Львові виходили передчасно народжених двійнят

Породілля 41-річна Марія Хомечко з міста Новояворівська Львівської області.

18.11.2024
Медики у Львові виходили передчасно народжених двійнят

Про це повідомляє Перше медичне об’єднання Львова.

Своїх первістків, трійню хлопчиків, жінка народила взимку 2022-го – за 3 дні до початку великої війни. Її малюки зʼявились на світ передчасно – на 32-му тижні вагітності. Через численні ускладнення діти потрапили до реанімації, де один із синів Марії, на жаль, помер. А двох інших хлопчиків перевели у відділення інтенсивної терапії новонароджених та недоношених дітей. Медикам вдалося врятувати і виходити обох малюків.

Цьогоріч Марія завагітніла вдруге. Пара очікувала двійню. І знову жінка народила передчасно, на 30-му тижні. Це сталося через прееклампсію – ускладнення, коли у вагітної сильно підвищується артеріальний тиск, зростає рівень білка і зʼявляються набряки. Цей стан загрожував уже життю самої вагітної, тож лікарі пологового відділення були змушені виконати Марії кесарів розтин.

“Відразу з пологової зали ми забрали немовлят до реанімації. Там малюки пробули 9 днів, 7 із яких безперервно перебували на апараті дихальної підтримки. Адже легені немовлят були ще незрілими, не могли самостійно дихати та буквально злипалися. Крім цього, у обох діток розвинулася жовтяниця. Вона виникає внаслідок підвищення білірубіну в крові та провокує неврологічні ускладнення”, — розповіла Віктор Бобик, керівник Центру неонатології Дитячої Лікарні Святого Миколая.

Аби уникнути ускладнень, лікарі виконували малюкам фототерапію, процедуру, яка проводиться під спеціальними лампами із синім світлом, під впливом якого білірубін руйнується та виводиться з організму разом із сечею.

Після реанімації немовлят перевели до відділення патології новонароджених та недоношених дітей.  Там хлопчиків годували через зонд, адже їсти самостійно вони ще не могли. Поживні речовини хлопчикам вводили через інфузомати, медичні пристрої, що дають змогу вводити препарати з контрольованою швидкістю та дозованістю.

У лікарні передчасно народжена двійня пробула понад місяць. Медикам вдалося успішно виходити і цих хлопчиків.

Коментарі

12:41
Історія 23-річного добровольця, який став командиром взводу безпілотників на передовій
Взимку 2023 року 23-річний комп’ютерний інженер Сергій із Рівненщини твердо вирішив – з власної ініціативи вступити на військову службу. І так колишній програміст став очима артилерійської бригади: спостерігає за військовою технікою російських окупантів з допомогою безпілотних авіаційних комплексів та допомагає підрозділам гармашів її ефективно знищувати. На даний момент молодший лейтенант уже став командиром взводу безпілотних авіаційних комплексів 44 Окремої артилерійської бригади імені гетьмана Данила Апостола Оперативного командування “Захід” Сухопутних військ Збройних Сил України.
18:35
Переможцем тендеру буде «несподівано», але знову ОНУР?
Якщо не садиш дерева, то не ремонтуєш дороги у Львові.
13:18
Суд відпустив під заставу 90 тисяч гривень скандального львівського забудовника Андрія Кучму
Компанія ТОВ «Гарнобуд» Андрія Кучми фігурує в численних судових позовах.
20:51
Страх і ненависть до ТЦК: чому українці не люблять цю структуру?
Нещодавні неадекватні заяви й дописи нардепа Гончаренка спричинили нову хвилю дискусій щодо ТЦК. І якщо одні зауважують, що робота цієї структури — головне джерело поповнення лав українського війська, то інші наголошують на "свавіллі", "бусифікації" та порушенні прав людини. Проте не все так просто, як би нам хотілось. Бо ж ТЦК — це також частина Збройних сил України, а нехаяти власних військових у час, коли вам загрожує ворог — дуже небезпечно. То де взялась ненависть до ТЦК, хто у цьому винен і якою є роль "простих українців"? Давайте з'ясуємо.