Львівські медики прооперували 10-річну пацієнтку зі збільшеною у 5 разів селезінкою

Будь-якої миті в дитини могла розірватись вена і спричинити внутрішню кровотечу.

15.11.2024
Львівські медики прооперували 10-річну пацієнтку зі збільшеною у 5 разів селезінкою

Як повідомляє Перше медичне об’єднання Львова, аби вберегти життя маленької пацієнтки із Тернопільщини львівські медики виконали складну судинну операцію.

Першими проявами небезпечної для життя недуги стали періодичні кровотечі з носа, які медики пояснювали «слабкими судинками». І тільки цьогоріч під час щорічного обстеження УЗД-спеціалісти виявили, що все набагато складніше. У ворітній вені, що переносить кров до печінки, нестабільний кровотік, а сам орган збільшений. Лікарі у Тернополі поставиди Вероніці діагноз — портальна гіпертензія допечінкового типу.

Головна вена, через яку кров надходить до печінки з чотирьох органів (шлунка, селезінки, кишківника, підшлункової) для очищення, закупорена — через рубець. Кров заледве туди потрапляє, а перенасичені нею органи змушені створювати обхідні шляхи до печінки — прокладати нові судинки. А, де вони надто тоненькі, можуть легко порватися і призвести до внутрішньої кровотечі. Діти в таких випадках зазвичай гинуть. Водночас, фізичні навантаження та стрес можуть спричинити збільшення тиску у самій закупореній портальній вені. А відтак — і її розрив. Цей стан також відзначається високим рівнем смертності.

Лікарі у Львові призначили дівчинці медикаментозне лікування. Адже потрібен був час, щоб дитина підросла перед можливим втручанням. А також — рекомендували суворо обмежити фізичну активність та стежити за тиском. Батьки пояснили дочці, що бігати, швидко і багато ходити, нервувати — це загроза.

За пів року селезінка, яка не могла віддавати весь належний обсяг крові до печінки, збільшилась у 5 разів і вже сягала тазу. Хірург Олександр Калінчук вирішив, що чекати далі не можна, треба вже виконувати складну судинну операцію.

Медики з’єднали вену селезінки із веною лівої нирки і кров ринула до нового потоку. Вже за кілька днів після операції селезінка позбулася надлишкової крові і повернулася до нормальних розмірів.

Після операції Вероніка добре почувається і вже потрохи ходить. А, коли пройде реабілітацію, то зможе поступово відновлювати і фізичну активність.

Коментарі

12:41
Історія 23-річного добровольця, який став командиром взводу безпілотників на передовій
Взимку 2023 року 23-річний комп’ютерний інженер Сергій із Рівненщини твердо вирішив – з власної ініціативи вступити на військову службу. І так колишній програміст став очима артилерійської бригади: спостерігає за військовою технікою російських окупантів з допомогою безпілотних авіаційних комплексів та допомагає підрозділам гармашів її ефективно знищувати. На даний момент молодший лейтенант уже став командиром взводу безпілотних авіаційних комплексів 44 Окремої артилерійської бригади імені гетьмана Данила Апостола Оперативного командування “Захід” Сухопутних військ Збройних Сил України.
18:35
Переможцем тендеру буде «несподівано», але знову ОНУР?
Якщо не садиш дерева, то не ремонтуєш дороги у Львові.
13:18
Суд відпустив під заставу 90 тисяч гривень скандального львівського забудовника Андрія Кучму
Компанія ТОВ «Гарнобуд» Андрія Кучми фігурує в численних судових позовах.
20:51
Страх і ненависть до ТЦК: чому українці не люблять цю структуру?
Нещодавні неадекватні заяви й дописи нардепа Гончаренка спричинили нову хвилю дискусій щодо ТЦК. І якщо одні зауважують, що робота цієї структури — головне джерело поповнення лав українського війська, то інші наголошують на "свавіллі", "бусифікації" та порушенні прав людини. Проте не все так просто, як би нам хотілось. Бо ж ТЦК — це також частина Збройних сил України, а нехаяти власних військових у час, коли вам загрожує ворог — дуже небезпечно. То де взялась ненависть до ТЦК, хто у цьому винен і якою є роль "простих українців"? Давайте з'ясуємо.