Львівські медики врятували породіллю, у якої виявили пухлину в серці

33-річна львів’янка Ірина давно мріяла стати мамою. Коли завагітніла, то медиків насторожила задишка пацієнтки, яка виникала навіть у стані спокою. Жінка заледве піднімалася сходами на другий поверх. З’являлися задишка та важкість у грудях і під час виконання звичайних хатніх справ.

08.11.2024
Львівські медики врятували породіллю, у якої виявили пухлину в серці

Як повідомляє Перше медичне об’єднання Львова, після додаткового обстеження у кардіологів, на 4-му місяці вагітності, у серці Ірини виявили міксому – пухлину лівого передсердя – розміром майже із 4 сантиметрів.

«Моя лікарка, Ірина Кухаєвич-Бульбук, постійно заспокоювала мене, підтримувала і запевняла, що вагітність не буде перервана, навіть якщо ситуація складна, все буде добре. Я вирішила довіритись лікарям і слідувати всім їхнім рекомендаціям. Адже вагітність і здоров’я малюка були для мене найважливішими», — розповіла пацієнтка.

До спостереження за вагітною підключились кардіохірурги Лікарні Святого Пантелеймона. Вирішили, що спробують дати жінці змогу доносити дитину, а вже після пологів візьмуться за видалення пухлини. З кожним місяцем вагітності Ірині ставало все важче дихати. Лікарі ухвалили рішення про плановий кесарів розтин. На операції були присутні кардіохірурги та пильно стежили за серцевими показниками породіллі.

Дівчинка народилася доношеною та здоровою, вагою 3390 г та 52 см на зріст. Мама перенесла кесарів без жодних ускладнень.

Кардіохірурги вирішили не видаляти пухлину одразу після пологів. Коли донечка підросла, до Ірини повернулися задишка та тяжкість у грудях. На час операції минуло 8 місяців від пологів.

Втручання з видалення пухлини серця виконала команда кардіохірургів Лікарні Святого Пантелеймона. Операція минула успішно. За 3 місяці потому лікарі констатували: міксоми більше немає, серце пацієнтки здорове і вона знову може вільно дихати на повні груди.

Коментарі

12:41
Історія 23-річного добровольця, який став командиром взводу безпілотників на передовій
Взимку 2023 року 23-річний комп’ютерний інженер Сергій із Рівненщини твердо вирішив – з власної ініціативи вступити на військову службу. І так колишній програміст став очима артилерійської бригади: спостерігає за військовою технікою російських окупантів з допомогою безпілотних авіаційних комплексів та допомагає підрозділам гармашів її ефективно знищувати. На даний момент молодший лейтенант уже став командиром взводу безпілотних авіаційних комплексів 44 Окремої артилерійської бригади імені гетьмана Данила Апостола Оперативного командування “Захід” Сухопутних військ Збройних Сил України.
18:35
Переможцем тендеру буде «несподівано», але знову ОНУР?
Якщо не садиш дерева, то не ремонтуєш дороги у Львові.
13:18
Суд відпустив під заставу 90 тисяч гривень скандального львівського забудовника Андрія Кучму
Компанія ТОВ «Гарнобуд» Андрія Кучми фігурує в численних судових позовах.
20:51
Страх і ненависть до ТЦК: чому українці не люблять цю структуру?
Нещодавні неадекватні заяви й дописи нардепа Гончаренка спричинили нову хвилю дискусій щодо ТЦК. І якщо одні зауважують, що робота цієї структури — головне джерело поповнення лав українського війська, то інші наголошують на "свавіллі", "бусифікації" та порушенні прав людини. Проте не все так просто, як би нам хотілось. Бо ж ТЦК — це також частина Збройних сил України, а нехаяти власних військових у час, коли вам загрожує ворог — дуже небезпечно. То де взялась ненависть до ТЦК, хто у цьому винен і якою є роль "простих українців"? Давайте з'ясуємо.