Заступник начальника Львівської митниці розповів, що робити, коли ви стали порушником митних правил

Кожного разу при переміщенні товарів чи транспортних засобів через митний кордон, ми повинні дотримуватись норм і правил, передбачених Митним кодексом України. Але трапляються випадки, коли подорожні, умисно чи несвідомо, порушують закон. В таких випадках посадова особа митниці, яка виявила порушення, складає протокол про порушення митних правил.

07.11.2024
Заступник начальника Львівської митниці розповів, що робити, коли ви стали порушником митних правил
На фото Віталій Хомутянський, заступник начальника Львівської митниці

Лише в жовтні Львівська митниця зафіксувала таких 163. Далі – розгляд справи митницею або в суді і штрафні санкції… Але вихід є. І про це нам розповість Віталій Хомутянський – заступник начальника Львівської митниці.

Як вирішувати справи про порушення митних правил шляхом компромісу?

Відповідно до ст. 521 Митного кодексу України, провадження у справі про порушення митних правил може бути припинено шляхом компромісу. Компроміс полягає в укладенні мирової угоди між особою, стосовно якої складено протокол про порушення митних правил та митним органом, посадова особа якого здійснює провадження у справі. Тобто, особа, стосовно якої складено протокол про порушення митних правил, має право звернутися до митного органу із відповідною заявою та укласти із митницею мирову угоду.

Як це виглядає на ділі?

Особа, стосовно якої складено протокол про порушення митних правил, може подати заяву у довільній формі, із зазначенням номера контактного телефону:

– особисто, під час складання протоколу про порушення митних правил;

– особисто до Львівської митниці (вул. Т. Костюшка, 1, або вул. Городоцька, 369, м. Львів);

– на поштову адресу Львівської митниці (вул. Т. Костюшка, 1, або вул. Городоцька, 369, м. Львів) індекс;

– на електронну адресу Львівської митниці ([email protected]).

Якщо укладення мирової угоди з заявником неможливе, митниця повідомляє його про це впродовж однієї доби.

Які переваги отримає порушник митних правил при укладанні мирової угоди?

У випадку припинення провадження про порушення митних правил шляхом компромісу, особа, яка це вчинила, вважається такою, що не була притягнута до адміністративної відповідальності. І це важливо! Крім того, мирова угода не підлягає оскарженню в суді.

Також мирова угода не передбачає судових витрат, пов’язаних із розглядом справи у суді. Крім того, розмір штрафу, не перевищує нижньої межі санкції відповідної статті Митного кодексу.

Слід додати, що строк виконання мирової угоди не може перевищувати 30 днів. Для консультації щодо вирішення справи шляхом компромісу телефонуйте за номером (032) 258-99-9, цілодобово.

Коментарі

09:47
Львівʼянин може втратити високу посаду у футболі
УЕФА відкрив справу проти віце-президента Української асоціації футболу Олександра Шевченка, який є мешканцем Львова, і головою обласної футбольної асоціації.
09:01
“На службі” у проросійських депутаток й аферистів?
ТСК, яку очолюють депутатки Юлія Яцик та Анна Скороход, спершу спричинились до відкриття кримінального провадження проти курсанта Академії Сагайдачного, а згодом на темі його звільнення влаштували дискредитаційну кампанію проти навчального закладу.
11:37
Для облаштування пункту пропуску «Краківець» на Львівщині виділили 2 млн грн
Кошти будуть спрямовані на матеріально-технічне забезпечення Львівської митниці для покращення соціальної інфраструктури міжнародного пункту пропуску для автомобільного сполучення «Краківець».
11:32
Представник омбудсмена прийде на засідання комісії УАФ щодо можливого насилля Олександра Шевченка проти фінансового директора Євгенії Сагайдак
В Українській асоціації футболу створили цілу комісію щодо конфлікту між поважним Паном зі Львова віце-президентом УАФ, голови Львівської асоціації футболу Олександром Шевченком та фінансовою директоркою Євгенією Сагайдак.