Львівські медики завдяки кардіоверсії врятували пацієнта зі серцевим нападом

77-річний пацієнт відчув різке погіршення стану за кермом, на 103 зателефонувала його дружина, коли чоловік був уже вдома. Команда швидкої медичної допомоги №4 зі станції «Львів» відразу вирушила на виклик.

06.11.2024
Львівські медики завдяки кардіоверсії врятували пацієнта зі серцевим нападом

Про це повідомляє пресслужба Львівської ОВА.

«Це був надзвичайно складний день із постійними викликами, але отримавши повідомлення про пацієнта з аритмією та підозрою на серцеву недостатність, ми негайно вирушили», – розповіла лікарка з медицини невідкладних станів Анна Комарницька.

Хворий був блідий, скаржився на прискорене серцебиття й загальну слабкість. У пацієнта був стабільний, але небезпечно високий ритм серця – частота серцевих скорочень сягала 245 ударів за хвилину. Кардіограма показала шлуночкову тахікардію, що становило загрозу для життя.

Фельдшер Сергій Палій швидко зняв кардіограму, провели обстеження, почали введення аміодарону, що дещо знизило частоту, проте ситуація загострилася: у пацієнта з’явилися ознаки кардіогенного шоку. Медики провели синхронізовану електричну кардіоверсію, щоб стабілізувати серцевий ритм. Перший заряд у 120 Дж не дав результату, але після другого заряду в 150 Дж серцевий ритм пацієнта відновився до нормального. Хворий був у свідомості, тож щоб він заснув і не відчував болю, провели анальгоседацію.

«Власне фельдшер виконував саму кардіоверсію, а я слідкувала за показниками пацієнта – така у нас була співпраця. Знову контроль артеріального тиску – 120 на 80 мм рт. ст. Через кілька хвилин він приходить до тями. І вже з таким тиском, стабільною гемодинамікою наша медична команда госпіталізувала хворого в Львівську обласну клінічну лікарню. Дорогою чоловік навіть жартував із нами. До цього випадку про кардіоверсію я читала в літературі і здійснювала її на манекенах під час підготовки та здачі курсу ALS від European Resuscitation Council. А тут з колегою відпрацювали на відмінно і врятували людині життя! Ледь не розплакалася від емоцій», – ділиться Анна Комарницька.

Коментарі

12:41
Історія 23-річного добровольця, який став командиром взводу безпілотників на передовій
Взимку 2023 року 23-річний комп’ютерний інженер Сергій із Рівненщини твердо вирішив – з власної ініціативи вступити на військову службу. І так колишній програміст став очима артилерійської бригади: спостерігає за військовою технікою російських окупантів з допомогою безпілотних авіаційних комплексів та допомагає підрозділам гармашів її ефективно знищувати. На даний момент молодший лейтенант уже став командиром взводу безпілотних авіаційних комплексів 44 Окремої артилерійської бригади імені гетьмана Данила Апостола Оперативного командування “Захід” Сухопутних військ Збройних Сил України.
18:35
Переможцем тендеру буде «несподівано», але знову ОНУР?
Якщо не садиш дерева, то не ремонтуєш дороги у Львові.
13:18
Суд відпустив під заставу 90 тисяч гривень скандального львівського забудовника Андрія Кучму
Компанія ТОВ «Гарнобуд» Андрія Кучми фігурує в численних судових позовах.
20:51
Страх і ненависть до ТЦК: чому українці не люблять цю структуру?
Нещодавні неадекватні заяви й дописи нардепа Гончаренка спричинили нову хвилю дискусій щодо ТЦК. І якщо одні зауважують, що робота цієї структури — головне джерело поповнення лав українського війська, то інші наголошують на "свавіллі", "бусифікації" та порушенні прав людини. Проте не все так просто, як би нам хотілось. Бо ж ТЦК — це також частина Збройних сил України, а нехаяти власних військових у час, коли вам загрожує ворог — дуже небезпечно. То де взялась ненависть до ТЦК, хто у цьому винен і якою є роль "простих українців"? Давайте з'ясуємо.