У приватному львівському виші СБУ викрила «схему для ухилянтів»

Власник університету та ректорат незаконно зараховували на навчання чоловіків призовного віку поза межами ліцензованих річних обсягів затверджених Міністерством освіти і науки.

01.11.2024
У приватному львівському виші СБУ викрила «схему для ухилянтів»

Про це повідомляє Управління СБ України у Львівській області.

Керівництво навчального закладу сприяло чоловікам уникнути призову на підставі довідок «здобувача освіти». Вартість «вступу» становила від 5 до 8 тисяч доларів з особи. «Студенти» навчались формально та не приймали участі у навчальному процесі, а дані про них не вносили в Єдину державну електронну базу з питань освіти. Надалі статус «здобувача освіти» ухилянти використовували для незаконного уникнення призову.

Правоохоронці провели пʼять обшуків у помешканні власника та посадовців вузу під час яких виявлено та вилучено: документи з доказами фіктивного навчання у вказаному виші; бухгалтерську звітність та чорнові записи, які підтверджують протиправну діяльність.

Також за місцем проживання власника вузу виявлено арсенал вогнепальної зброї та майже 5 тис. набоїв різного калібру. На основі цього чоловіку повідомлено про підозру.

За інформацією Telegram-каналу “Політичний треш”, йдеться про Львівський університет бізнесу та права. Зокрема у повідомленні наголосили, що обшуки там проводили ще на початку тижня. Власник приватного навчального закладу – професор Любомир Сопільник, колишній полковник міліції, у якого й знайшли арсенал зброї.

“Суд по Сопільнику-найстаршому дійсно вже відбувся. Більше того він уже вніс заставу і вийшов на волю. І це зовсім не дивно, бо за нашою інформацією розмір застави аж 150 тисяч гривень. А це може означати тільки одне – під час обшуків доказів по справі щодо ухилянтів не знайшли. Тому, скоріш за все, затримали по нововиявленій справі незаконного зберігання вогнепальної зброї і боєприпасів”, – наголосили у дописі.

За даними YouControl,  приватний Львівський університет бізнесу й права працює понад 17 років, з липня 2007 року. Навчальний заклад розташований на вулиці Кульпарківській, 99.

Коментарі

12:41
Історія 23-річного добровольця, який став командиром взводу безпілотників на передовій
Взимку 2023 року 23-річний комп’ютерний інженер Сергій із Рівненщини твердо вирішив – з власної ініціативи вступити на військову службу. І так колишній програміст став очима артилерійської бригади: спостерігає за військовою технікою російських окупантів з допомогою безпілотних авіаційних комплексів та допомагає підрозділам гармашів її ефективно знищувати. На даний момент молодший лейтенант уже став командиром взводу безпілотних авіаційних комплексів 44 Окремої артилерійської бригади імені гетьмана Данила Апостола Оперативного командування “Захід” Сухопутних військ Збройних Сил України.
18:35
Переможцем тендеру буде «несподівано», але знову ОНУР?
Якщо не садиш дерева, то не ремонтуєш дороги у Львові.
13:18
Суд відпустив під заставу 90 тисяч гривень скандального львівського забудовника Андрія Кучму
Компанія ТОВ «Гарнобуд» Андрія Кучми фігурує в численних судових позовах.
20:51
Страх і ненависть до ТЦК: чому українці не люблять цю структуру?
Нещодавні неадекватні заяви й дописи нардепа Гончаренка спричинили нову хвилю дискусій щодо ТЦК. І якщо одні зауважують, що робота цієї структури — головне джерело поповнення лав українського війська, то інші наголошують на "свавіллі", "бусифікації" та порушенні прав людини. Проте не все так просто, як би нам хотілось. Бо ж ТЦК — це також частина Збройних сил України, а нехаяти власних військових у час, коли вам загрожує ворог — дуже небезпечно. То де взялась ненависть до ТЦК, хто у цьому винен і якою є роль "простих українців"? Давайте з'ясуємо.