Медики у Львові замінили два кульшові суглоби жінці, яка не могла ходити

Два роки тому у львів’янки Оксани Бардаш почала боліти нога. Спершу одна, а невдовзі і друга. Біль ставав все сильнішим. І, коли жінка вже не могла самостійно ходити, то звернулася за порятунком до медиків.

16.10.2024
Медики у Львові замінили два кульшові суглоби жінці, яка не могла ходити

Про це повідомляє Перше медичне об’єднання Львова.

Лікарі обстежили пані Оксану та встановили діагноз: коксартроз кульшових суглобів четвертої стадії. Це хронічне прогресуюче захворювання, що вражає та руйнує хрящ, який покриває голівку тазостегнового суглоба.

“Основне завдання суглоба – це рух. Коли ділянки, по яким рухається суглоб деформуються і навколо нього утворюється наріст, це спричиняє сильний біль. На жаль, консервативно це захворювання не лікується. А єдиний метод – це ендопротезування суглоба”, – розповів Роман Жовнір, ортопед-травматолог Лікарні Святого Пантелеймона.

Ендопротезування – це заміна власного пошкодженого суглоба на штучний титановий. Ендопротез повністю повторює анатомічну форму суглоба, бере на себе все навантаження та рухові функції.

Торік львівські ортопеди-травматологи замінили жінці спершу лівий кульшовий суглоб. А вже влітку – правий. Такі операції виконуються з інтервалом. Це необхідно для того, аби пацієнти не були лежачими в післяопераційному та реабілітаційному періоді.

Зараз пані Оксана нарешті позбулася болю та знову починає ходити. Наразі пересувається ще за допомогою милиць.

Коментарі

12:41
Історія 23-річного добровольця, який став командиром взводу безпілотників на передовій
Взимку 2023 року 23-річний комп’ютерний інженер Сергій із Рівненщини твердо вирішив – з власної ініціативи вступити на військову службу. І так колишній програміст став очима артилерійської бригади: спостерігає за військовою технікою російських окупантів з допомогою безпілотних авіаційних комплексів та допомагає підрозділам гармашів її ефективно знищувати. На даний момент молодший лейтенант уже став командиром взводу безпілотних авіаційних комплексів 44 Окремої артилерійської бригади імені гетьмана Данила Апостола Оперативного командування “Захід” Сухопутних військ Збройних Сил України.
18:35
Переможцем тендеру буде «несподівано», але знову ОНУР?
Якщо не садиш дерева, то не ремонтуєш дороги у Львові.
13:18
Суд відпустив під заставу 90 тисяч гривень скандального львівського забудовника Андрія Кучму
Компанія ТОВ «Гарнобуд» Андрія Кучми фігурує в численних судових позовах.
20:51
Страх і ненависть до ТЦК: чому українці не люблять цю структуру?
Нещодавні неадекватні заяви й дописи нардепа Гончаренка спричинили нову хвилю дискусій щодо ТЦК. І якщо одні зауважують, що робота цієї структури — головне джерело поповнення лав українського війська, то інші наголошують на "свавіллі", "бусифікації" та порушенні прав людини. Проте не все так просто, як би нам хотілось. Бо ж ТЦК — це також частина Збройних сил України, а нехаяти власних військових у час, коли вам загрожує ворог — дуже небезпечно. То де взялась ненависть до ТЦК, хто у цьому винен і якою є роль "простих українців"? Давайте з'ясуємо.