Львів’ян запрошують на лекцію Анастасії Баукової “Метафізичні кульбіти РЯСНЕ в історичній культурі ЛЬВОВА”

Подія відбудеться 17 жовтня о 18.00 годині у Львівському фотомузеї (Львівський палац мистецтв) за адресою вул. Коперника, 17.

15.10.2024
Львів’ян запрошують на лекцію Анастасії Баукової “Метафізичні кульбіти РЯСНЕ в історичній культурі ЛЬВОВА”

Подія організована у співпраці Українського Фотографічного Товариства (УФОТО), Львівського Фотомузею та Львівського палацу мистецтв.

Місто є спільним ментальним та фізичним простором його мешканців. Історія та територія будь-якого давнього міста просякнута різними кордонами, серед яких найважливішими є не адміністративні, а культурні. Райони кожного міста розподіляються в певні градації за престижністю та кількістю стереотипів. Саме престижність і стереотипи формують невидимі, але дуже стабільні кордони і визначають маргінес…

“Серед львівських районів Рясне, мабуть, є одним із найупослідженіших. Найчастіше заголовки про цей район починаються із “НЕ” або “Забутий Богом”… Проте львів’яни не знають Рясне. Ряснянці теж не завжди знають свій район. І тому у новій лекції Анастасії Баукової поговоримо про культурний феномен Рясне і про місце, і роль Рясного в історії та культурі Львова”, – зазначили організатори.

Адже це не район, “де дідькові кажуть “надобраніч” а це портал, з якого для більшості нових мешканців повоєнного Львова починався власне цей міфічний, ніколи не бачений Львів.

Розголос забезпечують Суспільне Львів, Радіо “Львівська Хвиля”, Сайт про Захід України “Бомок”, Інформаційна агенція “Гал-інфо”, Громадський сайт Львова “Форпост”, інтернет-видання “Площа Галицька” та Фотографії Старого Львова.

До та після події гостинно пригощатиме Кава Старого Львова.

Коментарі

12:41
Історія 23-річного добровольця, який став командиром взводу безпілотників на передовій
Взимку 2023 року 23-річний комп’ютерний інженер Сергій із Рівненщини твердо вирішив – з власної ініціативи вступити на військову службу. І так колишній програміст став очима артилерійської бригади: спостерігає за військовою технікою російських окупантів з допомогою безпілотних авіаційних комплексів та допомагає підрозділам гармашів її ефективно знищувати. На даний момент молодший лейтенант уже став командиром взводу безпілотних авіаційних комплексів 44 Окремої артилерійської бригади імені гетьмана Данила Апостола Оперативного командування “Захід” Сухопутних військ Збройних Сил України.
18:35
Переможцем тендеру буде «несподівано», але знову ОНУР?
Якщо не садиш дерева, то не ремонтуєш дороги у Львові.
13:18
Суд відпустив під заставу 90 тисяч гривень скандального львівського забудовника Андрія Кучму
Компанія ТОВ «Гарнобуд» Андрія Кучми фігурує в численних судових позовах.
20:51
Страх і ненависть до ТЦК: чому українці не люблять цю структуру?
Нещодавні неадекватні заяви й дописи нардепа Гончаренка спричинили нову хвилю дискусій щодо ТЦК. І якщо одні зауважують, що робота цієї структури — головне джерело поповнення лав українського війська, то інші наголошують на "свавіллі", "бусифікації" та порушенні прав людини. Проте не все так просто, як би нам хотілось. Бо ж ТЦК — це також частина Збройних сил України, а нехаяти власних військових у час, коли вам загрожує ворог — дуже небезпечно. То де взялась ненависть до ТЦК, хто у цьому винен і якою є роль "простих українців"? Давайте з'ясуємо.