Двох податківців Львівщини підозрюють у приховуванні заміських котеджів

Начальника управління податкового аудиту ГУ ДПС у Львівській області Івана Левкіна та заступницю начальника управління з питань виявлення та опрацювання податкових ризиків ГУ ДПС у Львівській області Наталію Жолудєву підозрюють у приховуванні інформації про будівництво котеджів у селі Зубра під Львовом.

15.10.2024
Двох податківців Львівщини підозрюють у приховуванні заміських котеджів

Посадовці не вказали у своїх деклараціях про доходи своїх заміських котеджів, повідомляє NGL.media.

45-річний податківець Іван Левкін подав декларацію про доходи за 2023 рік у березні. Він задекларував земельну ділянку площею 0,0656 га у селі Зубра біля Львова, яку його дружина Юлія Левкіна придбала у 2023 році. Жодної нерухомості на цій ділянці Левкін не вказав.

Слідчі ДБР з’ясували, що ДІАМ і у 2022 році зареєструвала за адресою ділянки Левкіної паспорт на будівництво індивідуального будинку. А 4 січня 2024 року будівництво було завершене, про що свідчить відповідна декларація про готовність котеджу площею 133,5 м2 до експлуатації. Вочевидь, котедж будувався впродовж 2022-2023 років, тому в ДБР вважають, що Іван Левкін мав задекларувати його як незавершене будівництво, чого не зробив.

Будинок Левкіних у Зубрі збудований у межах котеджного містечка Terra Solis, а Іван Левкін є співзасновником однойменного обслуговуючого кооперативу, зареєстрованого у 2022 році.

Котедж, який фігурує у справі, це одноповерховий будинок з терасою та прибудинковою територією. В одній із судових ухвал у цій справі йдеться про те, що подібний котедж у Terra Solis раніше продавали в OLX за 200 тис. доларів. Зараз це оголошення недоступне. У відділі продажів Terra Solis нам повідомили, що продають один з недобудованих котеджів площею 143 м2 за 1350 дол/м2 (193 тис. доларів за котедж).

“Зараз у цій справі проводиться експертиза, що має визначити точну вартість котеджу, аби можна було зрозуміти, яку суму витрат на майно податківець не вказав у декларації. Також слідчі ДБР провели обшук помешкання Левкіних, під час якого вилучили документи на будинок”, – зазначили у матеріалі.

Сусідкою Івана Левкіна у котеджному містечку Terra Solis є заступниця начальника управління з питань виявлення та опрацювання податкових ризиків ГУ ДПС у Львівській області Наталія Жолудєва. Вона також не внесла інформацію про будівництво свого котеджу під Львовом у декларацію про доходи за 2023 рік, через що стала об’єктом кримінальної справи ДБР.

Утім, у серпні 2024 року Жолудєва подала декларацію про суттєві зміни у майновому стані, де вказала, що в серпні 2024 року вона стала власницею котеджу площею 136,1 м2 за 2 млн грн – це приблизно по 350 дол/м2, що майже вчетверо менше ринкової вартості такого котеджу.

Іван Левкін і Наталія Жолудєва відмовились коментувати NGL.media відкриті проти них кримінальні провадження.

Коментарі

12:41
Історія 23-річного добровольця, який став командиром взводу безпілотників на передовій
Взимку 2023 року 23-річний комп’ютерний інженер Сергій із Рівненщини твердо вирішив – з власної ініціативи вступити на військову службу. І так колишній програміст став очима артилерійської бригади: спостерігає за військовою технікою російських окупантів з допомогою безпілотних авіаційних комплексів та допомагає підрозділам гармашів її ефективно знищувати. На даний момент молодший лейтенант уже став командиром взводу безпілотних авіаційних комплексів 44 Окремої артилерійської бригади імені гетьмана Данила Апостола Оперативного командування “Захід” Сухопутних військ Збройних Сил України.
18:35
Переможцем тендеру буде «несподівано», але знову ОНУР?
Якщо не садиш дерева, то не ремонтуєш дороги у Львові.
13:18
Суд відпустив під заставу 90 тисяч гривень скандального львівського забудовника Андрія Кучму
Компанія ТОВ «Гарнобуд» Андрія Кучми фігурує в численних судових позовах.
20:51
Страх і ненависть до ТЦК: чому українці не люблять цю структуру?
Нещодавні неадекватні заяви й дописи нардепа Гончаренка спричинили нову хвилю дискусій щодо ТЦК. І якщо одні зауважують, що робота цієї структури — головне джерело поповнення лав українського війська, то інші наголошують на "свавіллі", "бусифікації" та порушенні прав людини. Проте не все так просто, як би нам хотілось. Бо ж ТЦК — це також частина Збройних сил України, а нехаяти власних військових у час, коли вам загрожує ворог — дуже небезпечно. То де взялась ненависть до ТЦК, хто у цьому винен і якою є роль "простих українців"? Давайте з'ясуємо.