У Львові жінка, яка перенесла 5 невдалих вагітностей, народила дитину

Попри 5 невдалих вагітностей, 37-річна жінка не здалася та вирішила спробувати ще раз.

07.10.2024
У Львові жінка, яка перенесла 5 невдалих вагітностей, народила дитину

Як повідомляє пресслужба Львівської міськради, вперше жінка завагітніла у 30 років. Але вже на 11-му тижні втратила дитину. Наступні чотири вагітності теж завершувалися втратами – всі ще у першому триместрі. Упродовж цих спроб медики виявили у пацієнтки цілу низку патологій. Перша – це вовчаковий антикоагулянт – коли в крові є антитіла, що впливають на процес згортання та сприяють тромбоутворенню. Друга аномалія – це форма матки, яка у жінки дворога: тобто, не суцільна, а розділена перегородкою. І третя проблема – генетична схожість з чоловіком. Їхні гени, наче як у брата з сестрою.

Пацієнтку лікували медикаментозно: то від одного, то від іншого. Але результат був той самий – викидень. І вже після п’ятої втрати жінці порадили звернутися до ще одного репродуктолога. Лікар вирішив діяти радикальніше і хірургічно усунув перегородку в матці. Жінка завагітніла вшосте.

Перший триместр минув добре, без ускладнень. Однак, лікарка Олене Жемело виявила ще одну патологію, яка могла спровокувати викидень на більш пізньому терміні.

«У пацієнтки є істміко-цервікальна недостатність – це патологічний стан шийки матки, при якому шийка не здатна витримувати внутрішньоматковий тиск і утримувати зростаючий плід. Ця проблема може бути спадковою і недостатність волокон шийки часто призводить до викиднів. Щоб запобігти цьому, ми в таких випадках накладаємо шов на матці, що найкраще робити на 14-16 тижні вагітності», – розповіла медикиня.

На світ з’явився дуже довгоочікуваний, здоровий і міцний хлопчик на ім’я Марко.

Коментарі

12:41
Історія 23-річного добровольця, який став командиром взводу безпілотників на передовій
Взимку 2023 року 23-річний комп’ютерний інженер Сергій із Рівненщини твердо вирішив – з власної ініціативи вступити на військову службу. І так колишній програміст став очима артилерійської бригади: спостерігає за військовою технікою російських окупантів з допомогою безпілотних авіаційних комплексів та допомагає підрозділам гармашів її ефективно знищувати. На даний момент молодший лейтенант уже став командиром взводу безпілотних авіаційних комплексів 44 Окремої артилерійської бригади імені гетьмана Данила Апостола Оперативного командування “Захід” Сухопутних військ Збройних Сил України.
18:35
Переможцем тендеру буде «несподівано», але знову ОНУР?
Якщо не садиш дерева, то не ремонтуєш дороги у Львові.
13:18
Суд відпустив під заставу 90 тисяч гривень скандального львівського забудовника Андрія Кучму
Компанія ТОВ «Гарнобуд» Андрія Кучми фігурує в численних судових позовах.
20:51
Страх і ненависть до ТЦК: чому українці не люблять цю структуру?
Нещодавні неадекватні заяви й дописи нардепа Гончаренка спричинили нову хвилю дискусій щодо ТЦК. І якщо одні зауважують, що робота цієї структури — головне джерело поповнення лав українського війська, то інші наголошують на "свавіллі", "бусифікації" та порушенні прав людини. Проте не все так просто, як би нам хотілось. Бо ж ТЦК — це також частина Збройних сил України, а нехаяти власних військових у час, коли вам загрожує ворог — дуже небезпечно. То де взялась ненависть до ТЦК, хто у цьому винен і якою є роль "простих українців"? Давайте з'ясуємо.