На Львівщині відкрили мурал на честь загиблого військового й поета Олега Клюфаса

Урочисте відкриття живописного муралу відбулось 1 жовтня у місті Мостиська Львівської області.

02.10.2024
На Львівщині відкрили мурал на честь загиблого військового й поета Олега Клюфаса

Про це повідомила міська голова Мостиськ Мирослава Пельц.

“Олег Клюфас був не лише новатором у поезії та філософії, але й справжнім патріотом, який віддав своє життя за незалежність України. Сьогоднішня церемонія стала актом визнання його внеску в українську культуру та пам’яттю про його жертовність на полі бою“, – йдеться у повідомленні.

Як зазначила Мирослава Пельц мурал, виконаний Олексем Базюком, зображує Олега Клюфаса в символічному образі, де поєднуються його поетичний дар, філософська мудрість та військова відвага.

“Це більше, ніж просто зображення, це живий символ незламності духу, який Олег ніс через свою творчість та боротьбу за Україну. Слава Герою!” – наголосила Пельц.

Довідка:

Олег Клюфас – поет і військовослужбовець ЗСУ, позивний Джаз.

Родом із села Волостків Львівської області. У 2001 році закінчив філософський факультет Львівського національного університету імені Івана Франка. Філософ, поет-інноватор, перекладач, творець більше 300 унікальних паліндромів, учасник співочої ватаги – гурту з дослідження української козацької пісні «Миклухо Маклай», хорист народної чоловічої хорової капели «Прометей». Творив вірші з неологізмів під назвою «неохопія». Перекладав пісні світової класики та сучасності з англійської, португальської, іспанської, італійської, грузинської, французької, литовської, польської, чеської, болгарської, угорської та інших мов.

Від початку повномасштабного вторгнення добровільно вступив до лав 125-ої окремої бригади територіальної оборони ЗСУ, де у складі батальйону «Сихів» сумлінно й відповідально виконував обов’язки старшого навідника мінометного розрахунку. Перебуваючи на війні, Олег продовжував популяризувати українську культуру, перекладаючи популярні народні та сучасні українські пісні англійською.

Загинув 13 червня 2023 року під час виконання бойового завдання біля села Роздолівка на Донеччині. 9 червня йому виповнилося 43 роки.

Поховали Олега у місті Мостиська на Львівщині.

Коментарі

12:41
Історія 23-річного добровольця, який став командиром взводу безпілотників на передовій
Взимку 2023 року 23-річний комп’ютерний інженер Сергій із Рівненщини твердо вирішив – з власної ініціативи вступити на військову службу. І так колишній програміст став очима артилерійської бригади: спостерігає за військовою технікою російських окупантів з допомогою безпілотних авіаційних комплексів та допомагає підрозділам гармашів її ефективно знищувати. На даний момент молодший лейтенант уже став командиром взводу безпілотних авіаційних комплексів 44 Окремої артилерійської бригади імені гетьмана Данила Апостола Оперативного командування “Захід” Сухопутних військ Збройних Сил України.
18:35
Переможцем тендеру буде «несподівано», але знову ОНУР?
Якщо не садиш дерева, то не ремонтуєш дороги у Львові.
13:18
Суд відпустив під заставу 90 тисяч гривень скандального львівського забудовника Андрія Кучму
Компанія ТОВ «Гарнобуд» Андрія Кучми фігурує в численних судових позовах.
20:51
Страх і ненависть до ТЦК: чому українці не люблять цю структуру?
Нещодавні неадекватні заяви й дописи нардепа Гончаренка спричинили нову хвилю дискусій щодо ТЦК. І якщо одні зауважують, що робота цієї структури — головне джерело поповнення лав українського війська, то інші наголошують на "свавіллі", "бусифікації" та порушенні прав людини. Проте не все так просто, як би нам хотілось. Бо ж ТЦК — це також частина Збройних сил України, а нехаяти власних військових у час, коли вам загрожує ворог — дуже небезпечно. То де взялась ненависть до ТЦК, хто у цьому винен і якою є роль "простих українців"? Давайте з'ясуємо.