На Львівщині реставрують дерев’яну церкву 17 століття

У 2005 році церкву реставрували, але у квітні 2008 її охопила пожежа, яка пошкодила покрівлю і стіни святині.

05.09.2024
На Львівщині реставрують дерев’яну церкву 17 століття

Церква Успіння Пресвятої Богородиці розташована в селі Кліцько Комарнівської громади, повідомляє пресслужба Львівської ОВА.

«Весь проєкт реставрації передбачає відновлення фундаментів і підлоги; укріплення стін, тонування дерев’яних поверхонь; відновлення дахових конструкцій і піддашшя, їхнє покриття ґонтом; відновлення хорів, реставрацію дверних полотен; різноманітну обробку деревини, зокрема, біовогнезахисну та інсектицидну; монтаж блискавкозахисту та виконання багатьох інших робіт. Загалом на виведення цієї церкви з аварійного стану в обласному бюджеті передбачено близько 5 млн гривень», — розповіла директорка обласного департаменту архітектури Олена Василько.

Реставраційні роботи проводитимуться у 2024-2025 роках. Підрядною організацією є ТОВ «Рроса». Головним архітектором проєкту — Сергій Піньковський.

Церква Успіння Пресвятої Богородиці у Кліцьку є пам’яткою архітектури національного значення, що датується 1603 роком, а її іконостас та розписи — 1674. З 1955 до 1989 року приміщення церкви використовували як архів і склад книжок. У 2005 році церкву реставрували, але у квітні 2008 її охопила пожежа, яка пошкодила покрівлю і стіни святині. Відтоді стан храму був аварійним.

До слова, зараз на Львівщині триває реставрація ще двох храмів 17 століття: в селах Ісаї та Кугаїв.

Коментарі

12:41
Історія 23-річного добровольця, який став командиром взводу безпілотників на передовій
Взимку 2023 року 23-річний комп’ютерний інженер Сергій із Рівненщини твердо вирішив – з власної ініціативи вступити на військову службу. І так колишній програміст став очима артилерійської бригади: спостерігає за військовою технікою російських окупантів з допомогою безпілотних авіаційних комплексів та допомагає підрозділам гармашів її ефективно знищувати. На даний момент молодший лейтенант уже став командиром взводу безпілотних авіаційних комплексів 44 Окремої артилерійської бригади імені гетьмана Данила Апостола Оперативного командування “Захід” Сухопутних військ Збройних Сил України.
18:35
Переможцем тендеру буде «несподівано», але знову ОНУР?
Якщо не садиш дерева, то не ремонтуєш дороги у Львові.
13:18
Суд відпустив під заставу 90 тисяч гривень скандального львівського забудовника Андрія Кучму
Компанія ТОВ «Гарнобуд» Андрія Кучми фігурує в численних судових позовах.
20:51
Страх і ненависть до ТЦК: чому українці не люблять цю структуру?
Нещодавні неадекватні заяви й дописи нардепа Гончаренка спричинили нову хвилю дискусій щодо ТЦК. І якщо одні зауважують, що робота цієї структури — головне джерело поповнення лав українського війська, то інші наголошують на "свавіллі", "бусифікації" та порушенні прав людини. Проте не все так просто, як би нам хотілось. Бо ж ТЦК — це також частина Збройних сил України, а нехаяти власних військових у час, коли вам загрожує ворог — дуже небезпечно. То де взялась ненависть до ТЦК, хто у цьому винен і якою є роль "простих українців"? Давайте з'ясуємо.