Казкові збірки Лесі Кічури читатимуть українським дітям в Токіо

Про співпрацю з Українською бібліотекою у Японії письменниця повідомила 23 серпня.

23.08.2024
Казкові збірки Лесі Кічури читатимуть українським дітям в Токіо

«Нарешті мої казки дісталися до ЯПОНІЇ! Їх читатимуть малечі в Українській біблітеці в Токіо!!! Тож уже зараз ініціаторка заходу анонсувала перші вересневі зустрічі та читання-малювання за нашими казками. Для творчості малечі я також надіслала роздруківки наших малюнків, щоб кожна дитина, яка прийде на цю зустріч мала змогу розфарбувати наших героїв. До того ж переслала також чимало наших відео за казками і днями змонтую відеозвернення до своїх маленьких читачів», – зазначила письменниця.

У коментарі письменниця повідомила, що була рада зазнайомитися з організаторкою проєкту бібліотеки для українців Дарією Муракамі. Вона переїхала до Японії ще 2014 року, після окупації Донецька. Думка про книгозбірню в неї виникла, коли багато українців з дітками приїхали до Японії. Дарія подумала, що саме читання книг та зустрічі у книжковому клубі за обговоренням українських книгоновинок слугуватимуть збереженню мови в малюків.

На сьогодні Українська бібліотека в Токіо має електронний каталог, понад 450 найменувань книг та 100 постійних читачів з різних префектур (Осака, Нагано, Аічі, Щідзуока).

На запити читачів Дарія надсилає книги поштою, а також зорганізовує зустрічі для маленьких читачів, які відвідують заклад з мамами. Сторінка бібліотеки в соцмережах активно анонсує про події та письменників, нові книги та обговорення, які заплановані на найближчий місяць.

Коментарі

12:41
Історія 23-річного добровольця, який став командиром взводу безпілотників на передовій
Взимку 2023 року 23-річний комп’ютерний інженер Сергій із Рівненщини твердо вирішив – з власної ініціативи вступити на військову службу. І так колишній програміст став очима артилерійської бригади: спостерігає за військовою технікою російських окупантів з допомогою безпілотних авіаційних комплексів та допомагає підрозділам гармашів її ефективно знищувати. На даний момент молодший лейтенант уже став командиром взводу безпілотних авіаційних комплексів 44 Окремої артилерійської бригади імені гетьмана Данила Апостола Оперативного командування “Захід” Сухопутних військ Збройних Сил України.
18:35
Переможцем тендеру буде «несподівано», але знову ОНУР?
Якщо не садиш дерева, то не ремонтуєш дороги у Львові.
13:18
Суд відпустив під заставу 90 тисяч гривень скандального львівського забудовника Андрія Кучму
Компанія ТОВ «Гарнобуд» Андрія Кучми фігурує в численних судових позовах.
20:51
Страх і ненависть до ТЦК: чому українці не люблять цю структуру?
Нещодавні неадекватні заяви й дописи нардепа Гончаренка спричинили нову хвилю дискусій щодо ТЦК. І якщо одні зауважують, що робота цієї структури — головне джерело поповнення лав українського війська, то інші наголошують на "свавіллі", "бусифікації" та порушенні прав людини. Проте не все так просто, як би нам хотілось. Бо ж ТЦК — це також частина Збройних сил України, а нехаяти власних військових у час, коли вам загрожує ворог — дуже небезпечно. То де взялась ненависть до ТЦК, хто у цьому винен і якою є роль "простих українців"? Давайте з'ясуємо.