У Львові провели дві трансплантації нирок від посмертної донорки

Доноркою стала 55-річна лікарка-імунологиня з Хмельницької обласної лікарні Галина Грановська.

19.08.2024
У Львові провели дві трансплантації нирок від посмертної донорки

Про це повідомляє Перше медичне об’єднання Львова.

Галина Грановська була трансплант-координаторкою й відповідала в Хмельницькій області за видачу препаратів імуносупресії пацієнтам із пересадженими органами.

Днями у лікарки трапився інсульт. Оскільки вона мала вроджену ваду серця та проблеми із судинами, медикам врятувати жінку не вдалося. Донька Галини Грановської Поліна ухвалила рішення про посмертне донорство.

Таке рішення дозволило допомогти одразу двом жінкам, які мали хронічні хвороби нирок термінальної стадії і перебували на гемодіалізі. Єдиним шансом на повноцінне життя для обох жінок була трансплантація донорської нирки.

Перша реципієнтка — 39-річна мешканка Буковини, яка хворіє на пієлонефрит — інфекційне запалення нирок. Друга — 60-річна мешканка Закарпаття. Чотири роки тому їй повністю видалили уражені полікістозом нирки, тож жінка жила лише завдяки штучному очищенню крові — гемодіалізу.

Ще одна реципієнтк, 60-річна Галина Штефуряк, розповіла , що до діалізу щоразу треба було подолати 40 кілометрів, і це по 3-4 рази на тиждень.

“Я настільки щаслива, що нарешті стану здоровою людиною, не можу вам передати. Це дає мені надію, що я ще багато часу зможу провести зі своїми онуками”, — поділилась пані Галина.

Коментарі

12:41
Історія 23-річного добровольця, який став командиром взводу безпілотників на передовій
Взимку 2023 року 23-річний комп’ютерний інженер Сергій із Рівненщини твердо вирішив – з власної ініціативи вступити на військову службу. І так колишній програміст став очима артилерійської бригади: спостерігає за військовою технікою російських окупантів з допомогою безпілотних авіаційних комплексів та допомагає підрозділам гармашів її ефективно знищувати. На даний момент молодший лейтенант уже став командиром взводу безпілотних авіаційних комплексів 44 Окремої артилерійської бригади імені гетьмана Данила Апостола Оперативного командування “Захід” Сухопутних військ Збройних Сил України.
18:35
Переможцем тендеру буде «несподівано», але знову ОНУР?
Якщо не садиш дерева, то не ремонтуєш дороги у Львові.
13:18
Суд відпустив під заставу 90 тисяч гривень скандального львівського забудовника Андрія Кучму
Компанія ТОВ «Гарнобуд» Андрія Кучми фігурує в численних судових позовах.
20:51
Страх і ненависть до ТЦК: чому українці не люблять цю структуру?
Нещодавні неадекватні заяви й дописи нардепа Гончаренка спричинили нову хвилю дискусій щодо ТЦК. І якщо одні зауважують, що робота цієї структури — головне джерело поповнення лав українського війська, то інші наголошують на "свавіллі", "бусифікації" та порушенні прав людини. Проте не все так просто, як би нам хотілось. Бо ж ТЦК — це також частина Збройних сил України, а нехаяти власних військових у час, коли вам загрожує ворог — дуже небезпечно. То де взялась ненависть до ТЦК, хто у цьому винен і якою є роль "простих українців"? Давайте з'ясуємо.