Виконком Львівської міськради погодив закупівлю для ЗСУ за завищеною ціною

2 серпня ц.р. рішенням виконкому ЛМР Львівському комунальному підприємству «Ратуша-сервіс» доручено без використання електронної системи закупівель придбати у ТзОВ «Торговий дім «Причепи України» причіп вартістю з ПДВ 49 310 гривень.

08.08.2024
Виконком Львівської міськради погодив закупівлю для ЗСУ за завищеною ціною

У самого виробника цей причіп коштує на 21,7% дешевше, повідомляє Leopolis.news.

З проханням закупити причіп до Львівської міської ради звернулася одна з військових частин. Подібних звернень до ЛМР надходить сотні. І прохання військових максимально виконуються в рамках виконання Програми заходів щодо підготовки Львівської міської територіальної громади до національного спротиву на 2022-2024 роки, затвердженої ухвалою міської ради від 17.02.2022 № 1981, та ухвали міської ради від 30.06.2022 № 2136 «Про придбання автомобілів для Збройних Сил України».

Закуплений відповідно до рішення виконкому № 1030 від 2.08.2024 року (за підписом першого заступника міського голови Андрія Москаленка) причіп доручено безоплатно передати у власність (на баланс) шляхом укладення договору пожертви військовій частині. Окрім того, виконком вирішив відшкодувати Львівському комунальному підприємству «Ратуша-сервіс» понесені витрати з реєстрації та перереєстрації транспортного засобу, на закупівлю палива, проїзд (поїзд, автобус), проживання у готелі, добові витрати тощо.

Виконком ЛМР доручив закупити згаданий причіп за 49 310 грн.

“Звідки взялась ця сума незрозуміло. На сайті самого виробника вказана вартість моделі «Палич А02516» у 40 500 грн із ПДВ. Тобто місто здійснює закупівлю для ЗСУ майже на 9 тис. грн (на 21,7%) дорожче! Як так може бути?! На думку одразу спадає такий відомий термін у державних закупівлях, як «відкат». Але наживатися на коштах громади можуть або злодії, або відверті агенти росії, які затесалися у ряди чесних чиновників Львівської міської ради”, – йдеться у повідомленні.

У виданні додали, що сподіваються, що правоохоронні органи та депутати ЛМР зможуть з’ясувати оборудки із закупівлями у львівської мерії. До слова, сотні подібних рішень виконкому всупереч закону є засекреченими та недоступними для контролю громадськості та депутатів.

“Але після перемоги України над російськими окупантами із згаданих документів має бути знятий гриф секретності і їх детальний аналіз дасть змогу з’ясувати, скільки громада міста Львова втратила коштів на завищенні цін на закупівлях”, – наголосили у дописі.

Як зазначила у коментарі для Leopolis.news голова депутатської комісії фінансів та планування бюджету ЛМР Наталія Шелестак, усі закупівлі у міській раді проводяться згідно відповідних програм. Про саме цю закупівлю причепа за завищеною ціною вона нічого не знає, але обіцяє з’ясувати деталі та поінформувати читачів.

Коментарі

12:41
Історія 23-річного добровольця, який став командиром взводу безпілотників на передовій
Взимку 2023 року 23-річний комп’ютерний інженер Сергій із Рівненщини твердо вирішив – з власної ініціативи вступити на військову службу. І так колишній програміст став очима артилерійської бригади: спостерігає за військовою технікою російських окупантів з допомогою безпілотних авіаційних комплексів та допомагає підрозділам гармашів її ефективно знищувати. На даний момент молодший лейтенант уже став командиром взводу безпілотних авіаційних комплексів 44 Окремої артилерійської бригади імені гетьмана Данила Апостола Оперативного командування “Захід” Сухопутних військ Збройних Сил України.
18:35
Переможцем тендеру буде «несподівано», але знову ОНУР?
Якщо не садиш дерева, то не ремонтуєш дороги у Львові.
13:18
Суд відпустив під заставу 90 тисяч гривень скандального львівського забудовника Андрія Кучму
Компанія ТОВ «Гарнобуд» Андрія Кучми фігурує в численних судових позовах.
20:51
Страх і ненависть до ТЦК: чому українці не люблять цю структуру?
Нещодавні неадекватні заяви й дописи нардепа Гончаренка спричинили нову хвилю дискусій щодо ТЦК. І якщо одні зауважують, що робота цієї структури — головне джерело поповнення лав українського війська, то інші наголошують на "свавіллі", "бусифікації" та порушенні прав людини. Проте не все так просто, як би нам хотілось. Бо ж ТЦК — це також частина Збройних сил України, а нехаяти власних військових у час, коли вам загрожує ворог — дуже небезпечно. То де взялась ненависть до ТЦК, хто у цьому винен і якою є роль "простих українців"? Давайте з'ясуємо.