Двоє чоловіків потрапили до лікарні з лептоспірозом після купання у річці на Львівщині

Пацієнти є сусідами і обоє купалися у річці Верещиця.

08.08.2024
Двоє чоловіків потрапили до лікарні з лептоспірозом після купання у річці на Львівщині

До Львівської обласної інфекційної лікарні потрапили двоє мешканців Городка. 45-річний чоловік потрапив до лікарні наприкінці липня, а 39-річного пацієнта госпіталізували вночі 7 серпня.

Як повідомила ZAXID.NET завідувачка 4-го діагностичного відділення лікарні Таміла Алексанян, 45-річного мешканця Городка госпіталізували до лікарні 28 липня і 29 липня перевели у реанімацію. Його стан був важкий, у нього відмовили нирки. Хворий майже 10 днів провів у реанімації і лише у середу, 7 серпня, його з реанімації перевели у відділення.

«Сьогодні вночі до нас госпіталізували ще одного 39-річного мешканця Городка. Він – сусід першого пацієнта. Вони обоє купалися у річці Верещиця. Лептоспіроз розносять різні гризуни. Аби їх позбутися, слід регулярно чистити береги, обробляти спеціальним розчинами, але цього у нас, на жаль, не роблять», – каже Таміла Алексанян.

Лікарка-інфекціоністка закликає людей не купатися у річці Верещиця, навіть не заходити у воду, якщо на ногах, руках чи тілі є мінімальні порізи.

За даними Львівського обласного центру контролю і профілактики хвороб, в області за 6 місяців цього року зафіксовано п’ять випадків лептоспірозу: по два випадки – у Золочівському і Львівському, і один – у Стрийському районах. У 2023 році в області лептоспіроз даігностували у 28 випадках, найбільше – у серпні (9). Торік було два летальні випадки.

Лептоспіроз у людей спричиняє бактерія, яка потрапляє у воду із сечею інфікованих тварин, найчастіше – гризунів, також це може бути худоба, собаки, дикі тварини. В організм людини бактерія потрапляє через тріщини, порізи чи рани на шкірі чи слизові оболонки (очі, ніс, рот). Захворювання може спричинити і вживання зараженої їжі. Людина може захворіти у період від двох днів до чотирьох тижнів після зараження. Симптоми захворювання: температура може підніматися до 39-40 градусів, біль у м’язах, попереку, литках, головний біль, почервоніння очей, діарея, висипання, жовтяниця. У важких випадках є ураження нирок, печінки, менінгіт, є і смертельні випадки.

Коментарі

12:41
Історія 23-річного добровольця, який став командиром взводу безпілотників на передовій
Взимку 2023 року 23-річний комп’ютерний інженер Сергій із Рівненщини твердо вирішив – з власної ініціативи вступити на військову службу. І так колишній програміст став очима артилерійської бригади: спостерігає за військовою технікою російських окупантів з допомогою безпілотних авіаційних комплексів та допомагає підрозділам гармашів її ефективно знищувати. На даний момент молодший лейтенант уже став командиром взводу безпілотних авіаційних комплексів 44 Окремої артилерійської бригади імені гетьмана Данила Апостола Оперативного командування “Захід” Сухопутних військ Збройних Сил України.
18:35
Переможцем тендеру буде «несподівано», але знову ОНУР?
Якщо не садиш дерева, то не ремонтуєш дороги у Львові.
13:18
Суд відпустив під заставу 90 тисяч гривень скандального львівського забудовника Андрія Кучму
Компанія ТОВ «Гарнобуд» Андрія Кучми фігурує в численних судових позовах.
20:51
Страх і ненависть до ТЦК: чому українці не люблять цю структуру?
Нещодавні неадекватні заяви й дописи нардепа Гончаренка спричинили нову хвилю дискусій щодо ТЦК. І якщо одні зауважують, що робота цієї структури — головне джерело поповнення лав українського війська, то інші наголошують на "свавіллі", "бусифікації" та порушенні прав людини. Проте не все так просто, як би нам хотілось. Бо ж ТЦК — це також частина Збройних сил України, а нехаяти власних військових у час, коли вам загрожує ворог — дуже небезпечно. То де взялась ненависть до ТЦК, хто у цьому винен і якою є роль "простих українців"? Давайте з'ясуємо.