Лікарі у Львові прооперували 8-річну дівчинку з рідкісною недугою кишківника

Дівчинка страждала від закрепів і нудоти та не могла самостійно ходити в туалет.

24.07.2024
Лікарі у Львові прооперували 8-річну дівчинку з рідкісною недугою кишківника

Про це повідомляє Перше медичне об’єднання Львова.

У 8-річної Таїси із Рівненщини проблеми з кишківником проявилися, коли їй було 2 рочки. Їй стало важко самостійно ходити в туалет. Тричі на рік стан дитини загострювався настільки, що доводилося лягати в лікарню з кишковою непрохідністю. Сувора дієта, процедури та ліки не допомагали. А при будь-якій фізичній активності у Таїси хапав живіт та з’являлася нудота.

Медики у Львові обстежили дівчинку, відсіяли всі хибні діагнози та запідозрили хворобу Гіршпрунга. Це вкрай рідкісне вроджене захворювання кишківника, яке характеризується відсутністю нервових клітин у ділянці товстої кишки.

“При такій патології частина товстої кишки не має нервових закінчень, які відповідають за те, що їжа через товсту кишку проходить до прямої кишки. Оскільки захворювання вроджене, то боротися нам доводиться з природою. А з природою боротися непросто. Утім ми маємо успішний досвід допомоги пацієнтам з цією рідкісною недугою”, – розповіла хірургиня Галина Курило.

Лікарі виконали Таїсі оперативне втручання мініінвазивно, тобто без великого розрізу, а через 4 проколи в животі по 5 мм. Під час операції вони видалили уражену недугою ділянку кишківника, а здорові частини – з’єднали між собою.

Уже на другий день після операції Таїса змогла самостійно сходити в туалет. Дівчинка вже поїхала додому. Тепер вона повністю здорова.

Коментарі

12:41
Історія 23-річного добровольця, який став командиром взводу безпілотників на передовій
Взимку 2023 року 23-річний комп’ютерний інженер Сергій із Рівненщини твердо вирішив – з власної ініціативи вступити на військову службу. І так колишній програміст став очима артилерійської бригади: спостерігає за військовою технікою російських окупантів з допомогою безпілотних авіаційних комплексів та допомагає підрозділам гармашів її ефективно знищувати. На даний момент молодший лейтенант уже став командиром взводу безпілотних авіаційних комплексів 44 Окремої артилерійської бригади імені гетьмана Данила Апостола Оперативного командування “Захід” Сухопутних військ Збройних Сил України.
18:35
Переможцем тендеру буде «несподівано», але знову ОНУР?
Якщо не садиш дерева, то не ремонтуєш дороги у Львові.
13:18
Суд відпустив під заставу 90 тисяч гривень скандального львівського забудовника Андрія Кучму
Компанія ТОВ «Гарнобуд» Андрія Кучми фігурує в численних судових позовах.
20:51
Страх і ненависть до ТЦК: чому українці не люблять цю структуру?
Нещодавні неадекватні заяви й дописи нардепа Гончаренка спричинили нову хвилю дискусій щодо ТЦК. І якщо одні зауважують, що робота цієї структури — головне джерело поповнення лав українського війська, то інші наголошують на "свавіллі", "бусифікації" та порушенні прав людини. Проте не все так просто, як би нам хотілось. Бо ж ТЦК — це також частина Збройних сил України, а нехаяти власних військових у час, коли вам загрожує ворог — дуже небезпечно. То де взялась ненависть до ТЦК, хто у цьому винен і якою є роль "простих українців"? Давайте з'ясуємо.