Фермер на Львівщині відсудив у виконавчої служби понад 220 тисяч гривень

Фермерському господарству “Рисовське” вже майже 30 років не можуть передати чотири га землі.

23.07.2024
Фермер на Львівщині відсудив у виконавчої служби понад 220 тисяч гривень

Ще у 1994 році Арбітражний суд Львівської області зобов’язав Зубрянську сільську раду протягом місяця виділити фермерському господарству “Рисовський” чотири га землі із ділянки у 17 га, яку було додатково відведено Зубрянській сільській раді в запас з заготівельного господарства ”Львівське”, повідомляє LVIV.MEDIA.

Вже протягом 29 років фермерське господарство намагається домогтися виконання рішення суду. За цей час виконавче провадження двічі закривали, суд двічі визнавав рішення про закриття незаконними, а також тричі змінювався боржник — спочатку на Головне управління Держземагентства, а потім — на управління Держгеокадастру та Солонківську сільську раду.

У зв’язку з тривалим невиконанням рішення, фермерське господарство “Рисовський” звинуватило Пустомитівський відділ Державної виконавчої служби у неналежному виконанні своїх обов’язків, та вимагало стягнути з нього 224 тис. грн компенсації за моральну шкоду.

Натомість відділ ДВС запевняв, що робив усе, щоб забезпечити виконання судового провадження. Значну затримку представник відповідача пояснив тим, що у чинному законодавстві відсутній правовий механізм для виконання рішення про передачу землі. Через це Солонківську сільраду спонукали домовитися з фермером про виплату грошової компенсації замість ділянки. Перемовини з цього приводу розпочалися, проте сторони не дійшли згоди.

В результаті Господарський суд Львівської області вирішив задовольнити позов фермерського господарства “Рисовський” та стягнути з Пустомитівського відділу ДВС Львівського району 224 тис. грн компенсації за моральну шкоду. Це рішення може бути оскаржене в апеляційному порядку.

Коментарі

12:41
Історія 23-річного добровольця, який став командиром взводу безпілотників на передовій
Взимку 2023 року 23-річний комп’ютерний інженер Сергій із Рівненщини твердо вирішив – з власної ініціативи вступити на військову службу. І так колишній програміст став очима артилерійської бригади: спостерігає за військовою технікою російських окупантів з допомогою безпілотних авіаційних комплексів та допомагає підрозділам гармашів її ефективно знищувати. На даний момент молодший лейтенант уже став командиром взводу безпілотних авіаційних комплексів 44 Окремої артилерійської бригади імені гетьмана Данила Апостола Оперативного командування “Захід” Сухопутних військ Збройних Сил України.
18:35
Переможцем тендеру буде «несподівано», але знову ОНУР?
Якщо не садиш дерева, то не ремонтуєш дороги у Львові.
13:18
Суд відпустив під заставу 90 тисяч гривень скандального львівського забудовника Андрія Кучму
Компанія ТОВ «Гарнобуд» Андрія Кучми фігурує в численних судових позовах.
20:51
Страх і ненависть до ТЦК: чому українці не люблять цю структуру?
Нещодавні неадекватні заяви й дописи нардепа Гончаренка спричинили нову хвилю дискусій щодо ТЦК. І якщо одні зауважують, що робота цієї структури — головне джерело поповнення лав українського війська, то інші наголошують на "свавіллі", "бусифікації" та порушенні прав людини. Проте не все так просто, як би нам хотілось. Бо ж ТЦК — це також частина Збройних сил України, а нехаяти власних військових у час, коли вам загрожує ворог — дуже небезпечно. То де взялась ненависть до ТЦК, хто у цьому винен і якою є роль "простих українців"? Давайте з'ясуємо.