У храмі на Тернопільщині знайшли мощі та “капсулу часу”

Під час ремонту церкви в селі Бишки Козівської громади знайшли “капсулу часу” — записку 1937 року. Завдяки їй вдалося дізнатися справжню дату будівництва храму.

22.07.2024
У храмі на Тернопільщині знайшли мощі та “капсулу часу”

Про це розповів Суспільному Настоятель церкви Воскресіння Христового УГКЦ Михайло Квасниця.

Священник каже, нещодавно вирішили зробити в храмі ремонт. Під час демонтажу престолу знайшли “капсулу часу”.

“17 червня 2024 року знайшли капсулу із запискою про закладення першого каменю. Це початок будівництва нашого храму”, – йдеться у повідомленні.

Записка була в скляній пляшці.

“Під каменем була спеціально вимурувана ніша з каменю, де ніщо не давило на цю капсулу. Це був вигляд теперішнього звичного нам графину, але дуже тоненьке скло і воно вже було тріснуте, чому — не знаємо. Запечатано сургучевою печаткою, щоб витягнути ці речі, графин треба було б розбити, але оскільки скло вже було тріснуте і відвалений уламок, то ми цю записку так витягнули. Вона була волога, ми розклали її на хідничок, вона так до сонця просохла і вдалося все відчитати. А банка просто розсипалася”, — розповів священник.

Михайло Квасниця каже, завдяки капсулі дізнатися справжню дату будівництва церкви. Раніше вважали, що храм почали будувати в 1936 році, а в записці йдеться, що перший камінь для будівництва заклали та освятили 9 травня 1937.

Під час ремонту розібрали й старий престол. Там була ще одна знахідка — мощі.

У старій кришці престолу було вирізано 5 ніш, де зберігалися мощі, розповів Михайло Квасниця. Зверху все було залите воском, накрите дерев’яною дошкою та цинковою бляхою.

“Тут є мощі святого Проба і є лист, який митрополит Андрей Шептицький написав і апробував, що це дійсно мощі Святого Проба“, – зазначив священник.

Михайло Квасниця каже, що святий Проб був маловідомим: “Святий Проб жив у IV столітті, був єпископом. Він малознаний, але все-таки я шукав і є його життєпис. Бо є святі, які на загал знані: Миколай, Димитрій, Іван Хреститель. Але Проб послужив Богові й церква визнала його святим.

Знайдене зберігатимуть у церкві.

Коментарі

12:41
Історія 23-річного добровольця, який став командиром взводу безпілотників на передовій
Взимку 2023 року 23-річний комп’ютерний інженер Сергій із Рівненщини твердо вирішив – з власної ініціативи вступити на військову службу. І так колишній програміст став очима артилерійської бригади: спостерігає за військовою технікою російських окупантів з допомогою безпілотних авіаційних комплексів та допомагає підрозділам гармашів її ефективно знищувати. На даний момент молодший лейтенант уже став командиром взводу безпілотних авіаційних комплексів 44 Окремої артилерійської бригади імені гетьмана Данила Апостола Оперативного командування “Захід” Сухопутних військ Збройних Сил України.
18:35
Переможцем тендеру буде «несподівано», але знову ОНУР?
Якщо не садиш дерева, то не ремонтуєш дороги у Львові.
13:18
Суд відпустив під заставу 90 тисяч гривень скандального львівського забудовника Андрія Кучму
Компанія ТОВ «Гарнобуд» Андрія Кучми фігурує в численних судових позовах.
20:51
Страх і ненависть до ТЦК: чому українці не люблять цю структуру?
Нещодавні неадекватні заяви й дописи нардепа Гончаренка спричинили нову хвилю дискусій щодо ТЦК. І якщо одні зауважують, що робота цієї структури — головне джерело поповнення лав українського війська, то інші наголошують на "свавіллі", "бусифікації" та порушенні прав людини. Проте не все так просто, як би нам хотілось. Бо ж ТЦК — це також частина Збройних сил України, а нехаяти власних військових у час, коли вам загрожує ворог — дуже небезпечно. То де взялась ненависть до ТЦК, хто у цьому винен і якою є роль "простих українців"? Давайте з'ясуємо.