У Львові прооперували підлітка, який дихав однією легенею

У 2017 році, коли Олександру було 9 років, хлопець був госпіталізований із правобічним напруженим пневмотораксом.

10.07.2024
У Львові прооперували підлітка, який дихав однією легенею

Про це повідомляє пресслужба Львівської ОВА.

«Це коли “рветься” легеня і нагнітається повітря у плевральну порожнину, відтак легеня стискається. Тоді лікарі провели усі необхідні обстеження та виявили бульозну хворобу легень», – пояснюють медики “ОХМАТДИТу”

Лікарі зробили діагностичну торакоскопію – для уточнення діагнозу, оцінки структур, новоутворень у плевральному просторі, на плеврі та периферичних відділах легенів й відрізали частину ураженої булами легені.

Опісля хлопець себе почував добре, післяопераційний період був без ускладнень. Всі 7 років Олександр та його батьки не звертались до медиків, хлопця нічого не турбувало.

“Цього ж року, коли хлопець проходив плановий медогляд у Дрогобицькому ТЦК і його направили до нашого Центру для стаціонарного обстеження, оскільки побачили у Олександра шрам після операційного втручання. Під час діагностики наші лікарі виявили пневмоторакс. Давність захворювання невідома, адже скарг ніяких у хлопця не було роками. Фактично, Олександр дихав однією легенею невідому кількість часу!” – зазначили у повідомленні.

Хірурги одразу прооперували хлопця. Зокрема, відрізали частину ураженої легені. Легеня розправилась, хлопець почувається добре та виписаний із шпиталю.

«Це загрозливий для життя стан. При такому діагнозі може бути летальний наслідок. При цьому хлопець не відчував жодних симптомів або не звертав увагу. Ми коли зробили знімок і побачили результат, то були шоковані», – наголосив торакальний хірург нашого Центру Олександр Колодій.

Гістологічне дослідження показало, що це – вроджена лобарна емфізема, прояв гіпоплазії легені, коли частина органу недорозвинута.

У подальшому хлопець буде під спостереженням наших медиків.

Коментарі

12:41
Історія 23-річного добровольця, який став командиром взводу безпілотників на передовій
Взимку 2023 року 23-річний комп’ютерний інженер Сергій із Рівненщини твердо вирішив – з власної ініціативи вступити на військову службу. І так колишній програміст став очима артилерійської бригади: спостерігає за військовою технікою російських окупантів з допомогою безпілотних авіаційних комплексів та допомагає підрозділам гармашів її ефективно знищувати. На даний момент молодший лейтенант уже став командиром взводу безпілотних авіаційних комплексів 44 Окремої артилерійської бригади імені гетьмана Данила Апостола Оперативного командування “Захід” Сухопутних військ Збройних Сил України.
18:35
Переможцем тендеру буде «несподівано», але знову ОНУР?
Якщо не садиш дерева, то не ремонтуєш дороги у Львові.
13:18
Суд відпустив під заставу 90 тисяч гривень скандального львівського забудовника Андрія Кучму
Компанія ТОВ «Гарнобуд» Андрія Кучми фігурує в численних судових позовах.
20:51
Страх і ненависть до ТЦК: чому українці не люблять цю структуру?
Нещодавні неадекватні заяви й дописи нардепа Гончаренка спричинили нову хвилю дискусій щодо ТЦК. І якщо одні зауважують, що робота цієї структури — головне джерело поповнення лав українського війська, то інші наголошують на "свавіллі", "бусифікації" та порушенні прав людини. Проте не все так просто, як би нам хотілось. Бо ж ТЦК — це також частина Збройних сил України, а нехаяти власних військових у час, коли вам загрожує ворог — дуже небезпечно. То де взялась ненависть до ТЦК, хто у цьому винен і якою є роль "простих українців"? Давайте з'ясуємо.